Güzel çocuklarımız için haraşo desenli bolero nasıl örülür nasıl yapılır bugün bunu anlatıyorum bayanlar. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi çocuklarımıza bolero çok yakışıyor zaten tatlılar çok daha tatlı oluyorlar. Örgü işi kırmızı renkli çocuk bolerosu anlatımıma geçmeden önce bol şans diliyorum, çocuklarınıza sağlıklı sıhatli uzun ömürler dilerim…

Nasıl Yapılır:
ARKA: 64 ilmek ile başlanır. 5 cm haraşo örülürken son sırada 1 ilmek geri dönüşlerle 10 sıra düz örülür. yanındaki 10 ilmek haraşo örülür. 1 ilmek 10 sıra düz örülür. yanındaki 10 ilmek haraşo … şeklinde örülüp düz örgüye geçilir. beden boyu 7 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilirken beden boyu 16 cm olduğunda yak için ilmekler ortalanır. ve ortadaki 24 ilmek sonraki sırada omuzlarda kalan 14 er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 64 ilmek başlanır. arka beden gibi örülür. beden boyu 15 cm örülerek yaka için ön ortasından 14 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. yakanın her iki tarafından her sırada 3+2 ilmek kesilir. beden boyu 17 cm de omuzlarda kalan 14 er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 44 ilmek başlanır. 3 cm haraşo örülüp kol boyu 4 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 9 defa 2 şer ilmek kesilir. kol boyu 10 cm de kalan 8 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. diğer kol da aynı şekilde örülür.
YAKA: Yaka etrafından şişe 64 ilmek çıkarılır. 3 cm ters örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 100 cm kordon hazırlanır belinde oluşan biritlerden geçirilir.