Merhaba kadınlar ya da daha güzel bir tabir ile hanımlar. Güzel çocuklarımız için örgülü tığ işlemeli bolero nasıl yapılır sizlere ayrıntılı anlatıyorum. Şimdi biz hanımlar çocuklarımız denildiğinde akan suların durduğunu biliyoruz, en güzel tığ işi çocuk bolero modellerini sizin için yapılışlarıyla anlatıyorum. 
Gerekenler: pırıl
Renk nümerosu: 23054 (2  yumak), 23052 (1 yumak)
Şiş no:  4
Tığ no:  4,5
Örgü şekli:düz örgü ters örgü ajur modeli haraşo  trabzan pıtırcık oyası zincir sık iğne
Aksesuar: kordon

çocuk örgü bolero

1. SIRA: 8 ilmek düz 1 dolama 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir. 1 dolama 1 ilmek düz 1 dolama 2 ilmek kesilir 1 dolama 1 ilmek düz 1 dolama 2 ilmek kesilir. 1 dolama 10 ilmek düz 1 dolama 2 ilmek kesilir 1dolama 10 ilmek düz… şeklinde örülerek sıra tamamlanır.
2.  ve ARKA SIRALAR: ilmekler geldiği gibi örülür.
3. SIRA VE SONRAKİ HER DÜZ SIRA: dolama ve kesme işlemi yapılan yerler her düz sırada ve kesme işlemi yapılan yerler her düz sırada tekrar edilir. düz örülen ilmekler 2 sıra düz 1 diş haraşo 2 sıra düz 1 diş haraşo … şeklinde beden boyunca örülür.
ARKA: 60 ilmek başlanır beden boyu 11 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 30 ilmek sonraki sırada omuzlarda kalan 15 er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
ÖN: 30 ilmek başlanır arka beden gibi örülür. 2 sıra örüldükten sonra yaka için ön ortasından her düz sırada 15 defa 1 er ilmek kesilir. beden boyu 12 cm de omuzda kalan 1 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
KOLLAR: 50 ilmek başlanır kol boyu 5 cm örülerek kol evi için her iki taraftan her sırada 12 defa 1 er ilmek kesilir. kol boyu 10 cm de kalan 26 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. diğer kol da aynı şekilde örülür. parçalar dikildikten sonra şiş ve tığ örgülerinin birleştiği yerden 100 cm kordon yapılarak geçirilir.