Yepyeni 2013 model renkli bebek patik modelleri, örgü ya da tığ işi bebek patiği nasıl örülür diye deli gibiğ aradığınızı biliyorum. Düğmeli olsun sıralı olsun yepyeni bebek patik modellerini siz de kendi emeğinizi harcayarak tek model yapabilirsiniz. Bebeğinizin minik küçük ayakları üşümesin diye yapmayacağımız yok. Peki o zaman en güzeli olsun ona bebek işi  güzel bir patik örelim. Hem hiç kimse de olmasın, hem de çok güzel olsun…


Gerekenler: Hosgeldin
Renk numarası: 1 yumak 10556
Şiş numarası:  yok
Tığ numarası: 3,5
Örgü şekli: trabzan zincir sık iğne 2 li trabzan
Aksesuar:  4 adet düğme


Nasıl bebek patik örgü örülür:
PATİK: Tabandan başlanarak örülür.
1 sıra: 12 adet zincir çekilir. üzerine başlama yerinden itibaren 1 zincir çekilir,içine 3 sık iğne yapılır. sonraki 10 zincir içine her zincire 1 er sık iğne yapılır. 12. zincir içine 3 sık iğne yapılır. zincirin diğer tarafına da 10 sık iğne yapılıp sıra tamalanır.
2 sıra : her sık iğne üzerine 1 er sık iğne yapılırken 12 zincirin her iki ucunda her sırada aynı şekilde artış yapılır. patik boyu 6 cm örülerek patiğin ön tarafında bulunan 11 sık iğnenin üzerine 11 adet 2 li trabzan yapılır. son ilmekleri bir defada toplanır kalan diğer tarafı sık iğne yapılıp bitirilir.
PATİĞİN BİLEK KISMI:
1 sıra: 6 zincir çekilir patiğin ön ortasına eklenir. 3 zincir çekilir trabzanların üzerine 1 er sık iğne yapılır. 3 zincir çekilir. her sık iğne üzerine 1 er trabzan yapılarak ön ortasına gelinir.
2 sıra: 2 zincir çekilip geri dönülür her trabzan üzerine 1 er trabzan yapılır. ön ortasında çekilen 3 er zincirlerin içine 3 er trabzan yapılır. alt sıradaki 6 zincirin üzerine 5 adet trabzan yapılır. 2 zincir çekilip geri dönülür.
3-4 sıra: her trabzan üzerine 1 er trabzan yapılarak patik bitirilir. yan taraflarına 2 şer adet düğme dikilir. trabzan araları ilik olarak kullanılır.