Soğuk havaların artış göstermesiyle minik elli yavrularımız üşümeye başladı. Tabi biz anneler buna boyun eğmiyoruz. En güzelinden tığ işi ya da örgü işi rengarenk bere ve atkıların nasıl örüldüğü ile ilgili bilgileri konumuzdan öğrenebilirsiniz. Onlar bizim canımız, evlatlarımız.  Çocuklarımızın en iyi şekilde büyümeleri için elimizden gelenin fazlasını yaparız. 

 Peki şimdi güzel renklerde onların cici ve tatlı görünmeleri için bir atkı ve bere örüyoruz hanımlar. Dikkat ederseniz berede siperlikli bir model kullandık, renklerde ise beyaz ve açık yeşil renklerini öncelikli tutup örgüyü de bir ters bir düz mantığında işledik. Siz de elinizin emeğiyle çocuğunuza güzel bir yeni model bere örüp onun hem iyi görünmesini sağlayabilir hem de onu ödüllendirebilirsiniz..

yenikadinmodasi.blogspot.com


Kullanılan Ürün: lüks minnoş
Renk Numarası: 2 yumak 6170,   1 yumak 3335
Şiş numarası: 4
Tığ numarası: yok
Örgü Şemali: Haraşo zincir, sık iğne, düz ve ters örgü
Aksesuarlar: püskül, film tabakası

Erkek Çocuk için Atkı Bere Nasıl Yapılır:
Atkının yapılışı: 6170 renk nolu iplik ile 40 ilmek başlanarak inci yakalama örneği uygulanır. 3 cm örüldükten sonra 3335 renk nolu ipliğe geçilerek 1 cm 6170 renk nolu iplik ile 2 cm 3335 renk nolu iplik ile 1,5 cm örülüp 6170 renk nolu iplik ile örgüye devam edilir. atkı boyu 102 cm olduğunda başlangıçta uygulanan renk sıralaması simetrik olarak tekrarlanarak bitirilir. atkının uçlarına 3335 renk nolu iplik ile 10 ar cm püskül takılır.
Berenin Yapılışı: 6170 renk nolu iplik ile 93 ilmek başlanır. inci yakalama örneği uygulanır. 10 cm olduğunda 10 ilmek örülür 1 ilmek kesilir 3 ilmek örülür 1 ilmek kesilir 26 ilmek örülür 1 ilmek kesilir 3 ilmek örülür 1 ilmek kesilir 26 ilmek örülür 1 ilmek kesilir 3 ilmek örülür. 1 ilmek kesilir 10 ilmek örülerek sıra tamamlanır. 4 sıra arayla 4 defa 2 sıra arayla 7 defa aynı yerlerden ilmek kesilir. bere boyu 18 cm de kalan 27 ilmek 4 ilmek beraber alınarak 3 ilmek kesilir… şeklinde kesim işlemi uygulanarak bitirilir. berenin tepesi büzdürülerek dikilir.