Tığ işi örgü bayan kazak modelleri kışında gelmesiyle biz bayanlar için bir hayli revaçta. Bu nedenle sizlere bugün Nako yün modelli süper inci beyaz fırfırlı kadın model kazak nasıl yapılır onu anlatacağım. Yaka üzerinde yeşil fırfırlı kazağımız gerçekten çok şık. Kışın bu soğuğunda bizi soğuktan koruyorak güzel bir şıklık verecek..

Fırfırlı Beyaz Bayan Kazak Nako Süper İnci Modeli


Fırfırlı Beyaz Bayan Kazak Nako Süper İnci ModeliMalzeme: Nako Süper İnci
Renk no: 256 (dört yumak) 268 (bir yumak)
Şiş no: 4,5
Örgü şekli: Düz örgü, haraşo
Aksesuar: Sekiz tane düğme
Arka: 256 renk numaralı iplikle 14 ilmek başlanır. 42 cm haraşo örülerek bitirilir. Bitirilen parçanın üzerinden 82 ilmek çıkarılarak beden boyu 38 cm’de kol evi için yanlardan 3+2+1+1 ilmek kesilir. 24 cm daha örülerek arka yaka için ilmekler ortalanarak 24 ilmek bir defada kesilir. Omuzlarda bırakılan 22′şer ilmek 3 kademede kesilerek bitirilir.
Ön: 256 renk numaralı iplikle 14 ilmek başlanır. 42 cm haraşo örülerek bitirilir. Bitirilen parçanın üzerinden 82 ilmek çıkarılarak 23 cm’e tamamlanıp 39 ilmek düz 6 ilmek ters örülerek yaka oluşturulur. Her 3 cm’de bir toplam 8 adet ilik açılır. Beden boyu 38 cm’de kol evi için yanlardan 3+2+1+1 ilmek kesilir. 53 cm’e tamamlanarak yaka için 6+2+2+2+2+1+1 ilmek kesilir. Kol evi uzunluğu 24 cm’e tamamlanarak omuzlarda bırakılan 22′şer ilmek üç kademede kesilerek bitirilir.


Kol: 268 renk numaralı iplikle elli ilmek başlanır ve dört sıra haraşo örülür. 256 renk numaralı ipliğe geçilerek ilmek çıkarılarak oniki sıra düz örülür. Kol evi için yanlardan üç+iki+bir+bir ilmek kesilerek her sırada l’er ilmek kesmeye devam edilir. Onaltı ilmek kalınca bir defada kesilerek bitirilir.
Yaka: Yaka çevresinden şişe seksen ilmek toparlanarak beş sıra ters örülüp bitirilir.
Fırfır: Bitirilen kazağın ön kısmından yirmiiki santimetre’den yukarı olmak üzere 256 renk numaralı iplikle yetmiş ilmek çıkarılarak ilk sırada iki ilmekte bir’er ilmek artış örülerek dört sıra düz, 268 renk numaralı iplikle iki sıra haraşo yapılaraktamamlanır. Aynı işlem yirmialtı santimetre ve otuziki santimetre’lerde de uygulanarak toplam üç’er fırfır örülür.