Minicik tatlı kızlarımızın bu renksiz ve buz gibi kış aylarında, rengarenk ve sıcacık görünmeye eminim hakları vardır. Bazı anneler gerçekten çocuklarına çok iyi bakmayı bilmiyorlar. Özellikle de hazıra alışmış annelerimiz devamlı çocuk için hazır giyim tercih ediyorlar. Özellikle benim gibi anneler, tabi yıllar oldu ama o zamanlarda harika hünerler sergiliyordum. Gerçekten genç yaşta anne olmama rağmen örgü dergileri örnekleri satın alırdım ve kendim örerdim. Eskiden şimdiki gibi böyle internette örnekler kaynamıyordu buna rağmen başarılıydım. Bir çok örnek yıllardır ben de saklı durur halen övünürüm. Artık oğlumun çocuklarına veririm…

2013 Kız Çocuk Atkı Bere Püsküllü Yeni Model
Kullanılan Ürün: Baby Colour
Renk Numarası: 1 Yumak 31369
Şiş numarası: 4
Tığ numarası: Yok
Örgü şekli: Ters Örgü, Düz Örgü
Aksesuarlar: Püsküller


Kız çocuk için atkı bere nasıl yapılır;

Atkının örülüşü: 42 ilmek başlanır. 4 cm ters örgü yapılır. ilmekler 7 ilmek düz 7 ilmek ters şeklinde dizilir. arka sıralarda ilmekler gelidği gibi örülür. 2 cm örüldükten sonra düz örülen ilmeklerin üstüne ters ters örülen ilmeklerin üstüne düz örülerek sıra tamamlanır. 2 cm arayla aynı işlem uygulanır. atkı boyu 80 cm olduğunda tekrar 4 cm ters örülerek ilmekler bir defada kesilip bitirilir. atkının uçlarına 3 adet püskül takılır.
Berenin örülüşü: 82 ilmek başlanır. 3 cm düz örgü yapıldıktan sonra 3 sıra ters 3 sıra düz şeklinde örgüye devam edilir.  bere boyu 8 cm örülerek 12 ilmek arayla 6 defa 1 er ilmek 2 sıra örülür. 3 ilmek arayla 13 defa 1er ilmek 2 sıra örülür 2 ilmek arayla 10 defa 1 er ilmek kesilir. bere boyu 16 cm de ilmekler 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir şeklinde 1 sıra örülür sonraki sırada kalan ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. yan taraflarından birleştirilir. tepesi toplanarak dikilir.