Örgü modellerle başımız dertte hanımlar değil mi. Güzel tarifi ve örneği buluyoruz ama bu seferde istediğimiz model tığ işini ya da örgüyü bulamayabiliyoruz. Neyse artık o konuda yapacak bir şeyimiz yok. Bu ürünümüzde çiçek motifi kullanıldı, ayrıca sıfır kollu bir elbise ilkbahar ve yaz aylarının vazgeçilmez modeli. Siz de güzel kızınız için harika bir örgü örmeye başlayabilirsiniz. Yeni kadın lar pek bilmesede örgü gerçekten kayde değer bir tasarımdır.


Ürün:Pırlanta
Renk Numarası: 3 Yumak 323, 1 yumak 10284 Şiş numarası: 3,5 Tığ no: yok Örgü şekli: Ajur Modeli, Jakar, Düz Örgü Ters Örgü 
Aksesuar:yok

Nasıl Yapılır:Arka Tarafının Yapılışı: 328 renk nolu iplik ile 80 ilmek başlanır. ilmekler 8 ilmek ters 1 ilmek düz 8 ilmek ters 1 ilmek düz … şeklinde dizilir. beden boyu 12 cm örülerek 2 cm arayla her iki taraftan 6 defa 1 er ilmek kesilip 68 ilmeğe düşülür. beden boyu 31 cm örülerek kol evi için her iki taraftan 2+2 ilmek kesilir. beden boyu 44 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 34 ilmek bir defada omuzlarda kalan 13 er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.
Ön Tarafının Yapılışı: 328 renk nolu iplik ile 80 ilmek başlanır arka beden gibi örülür. beden boyu 25 cm olduğunda 2 sıra bütün ilmekler düz örülüp ilmekler ortalanır ve ortadaki ilmeklere 10284 renk nolu iplik ile model uygulanır. tekrar 2 sıra düz örülür. ters örülen ilmekler ters düz örülen ilmekler düz örülmeye başlanır. 10 ilmek kesilerek örgüye 2 parça halinde devam edilir. yakanın her iki tarafından her sırada 6 defa 2 şer ilmek kesilir. beden boyu 44 cm de omuzlarda kalan 13 er ilmek 3 aşamada kesilerek bitirilir.
Kollarının Yapılışı: kol etrafından 384 renk nolu iplik ile şişe 50 ilmek çıkarılır. 1 cm ters 1 sıra 1 dolama 1 ilmek kesilir. 1 dolama … şeklinde örülür. arka sırasında ilmekler geldiği gibi örülür. 1 cm daha ters örülüp ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Ajur örülen kısımdan içe kıvrılarak dikilir.
Yaka Tarafının Yapılışı:  yaka etrafından şişe 90 ilmek çıkartılır. kol biyeleri gibi örülür.