Ne kadar tatlı değil mi böyle rengarenk kocaman bebek battaniyeleri yapmak. Çok özel motiflerle tasarlayacağımız bu bebek battaniyesi modeli, rengarenk motiflerle bezenmiş bir tasarım olacak. Güzel minik bebeklerimizin üşümemesi için onları hem koruyoruz hem de sıcacık yapıyoruz. Lüks minnoş yününü kullanacağımız bu motifli bebek battaniyesi tasarımında mavi kırmızı ve altın sarısı renklerini kullanacağım. Aslına bakarsanız bu renklerin uyumuna çok bayılmadım ama ona rağmen güzel diyebilirim. Örgülü yeni model motifli battaniyenin nasıl örüldüğü konusuna geçebiliriz artık.


Bize gereken malzemeler
Ürün: Lüks Minnos Renk Numarası: 3256,99076,1256 hepsinden 1 yumak, 3 yumak 208 alacaksınız. Tığ Numarası: Üç Örgünün Modeli: Zincir kafes Modeli ve ikili trabzan işlemeli model


Şimdi Battaniyenin Nasıl Yapıldığına Geçebiliriz.
  İlk sıra: 10 zincir çekilip birleştirilir. zincirin içine 5 trabzan 5 zincir 5 trabzan 5 zincir … şeklinde 4 adet 5 li trabzan elde edilir.
 ikinci sıra: 5 trabzanların arasındaki 5 zincire 5 trabzan yapılır. 2 zincir çekilir aynı yere batılarak tekrar 5 trabzan yapılarak motifin 1 köşesi tamamlanır.  5 zincir çekilir. diğer zincirin ortasına 5 trabzan yapılır. 5 zincir çekilir aynı yere batılarak 5 trabzan yapılır. ve 2. köşe oluşturulur. bu şekilde 4 köşe oluşturularak sıra tamamlanır.
Üçüncü sıra: köşeler aynı şekilde yapılarak köşelerin arasındaki zincirlere 5 er trabzan yapılır.
  Dördüncü, beşinci ve altıncı sıralar: köşeler aynı şekilde yapılırken köşelerin arasında oluşan zincirlere 5 er trabzan yapılarak motif tamamlanır.
16 adet motif yapılır motifler 3 er zincir çekilerek 4 lü gruplar halinde birbirine eklenir. battaniyenin etrafına 1 sıra kafes yapılır. kafeslerin içine 2 şer adet trabzan yapılarak bitirilir. battaniyenin son 2 sırası 208 renk nolu iplik ile yapılırken motifleri oluştururken 4 renk değiştirilerek kullanılır.
battaniyenin en 100 cm boyu da 100 cm olacak şekilde hazırlanır.