Bütün hanımların kafalarına taktıkları vucu problemleri hakkında size uzmanlardan özel tavsiyelerde bulunacağım. Bunları 10 aşamada 2013 yılına özel has taktiklerle bir çok kaynaktan özel olarak derledim. 

Siz de vucudunuzu beğenmiyorsanız eğer yapmanız gereken biraz kendinize özen göstermeniz, hem psikolojik hem de fiziksel. Her kadın gibi siz de orantılı kilosuz, yağsız bir fiziğe sahip olmak ve beğenilmek istersiniz. Ya da çok sarkık bir vücüdunuz varsa eğer bu sarkıkları toplamak taş gibi bir hatun niteliğine gelmek istiyorsunuz ama nerede böyle işimize yarayacak taktikler diyorsanız eğer evet açıklıyorum. Reklam yapmıyorum dünyaca ünlü uzmanlardan ayrı ayrı toplayıp derlediğim taktikler bunlar. 

1-Zihninizi boşaltın
Kafanızı gereksiz şeylerden uzaklaştırın, çok kiloluyum, giydiğim hiçbir elbise bana yakışmıyor, selülütlerim var bu ne ya böyle vücutmu olur ben nasıl zayıflayacağım diye dert ettiğiniz herşeyden uzaklaşmak zorundasınız. Yoksa diğer aşamaya geçemeyiz.

2-Kendinizi motive edin
Kendinize sorun ben zayıflamak istiyor muyum ya da vücudumu neden değiştirmek istiyorum. Bu sorulara inançla kendinizi motive ederek yüksek sesle cevaplar verin. Bununla birlikte asıl amacımız zihninizde huzuru ve mutluluğu yakalamaktır her ne kadar nutelle beni ye diye yalvarsada böyle mutlu olmaktır. Bu arada motivasyon konusunda çevrenizden dostlarınızdan mutlaka destek alın.

3-Hemen çalışmaya başlıyoruz
Kendinize sorun bugün spor yaptım mı? Mutlaka spora ve egzersizlere başlıyoruz ufak tefekte olsa sıkılsanızda bu egzersizleri yapacaksınız. Kararlılık asıl amacınız olmalı gerekirse bir uzmandan destek almanız gerekir. 

4-Egzersiz Vidyoları
Bir mağazaya gidip spor egzersizlerinin yer aldığı bir DVD alın. Hergün bu programa uyarak istikrarlı bir şekilde programdaki gibi sporunuzu yapın. Ek olarak bir kitapta alabilirsiniz hem egsersiz hem de diyet için. 

5-Sağlılı gıdalarla beslenin
Sağlıklı beslenmenin en iyi yolu sağlıklı yiyeceğiniz besinleri seçip bunları satın alıp herzaman elinizin altında olacak şekilde bulundurmaktır. Devamlı elinizin altında sebze ve meyve olmalı daha çok proteinsiz gıdalarla bütünlük sağlamayı öğrenmelisiniz. Mutfağınıza sebze, meyve, tam tahıllı gıdalarla büyük bir stok yapın yani hiçbir zaman elinizin kolaylıkla uzanacağı bir nutellanız olmasın varsada komşuya verin. 

6-Çevrenizle paylaşın
 Sizin gibi düşünen veya sizin gibi olan çevrenizdeki insanlarla bu konularda konuşup birbirinizden yardımlar alın. Hem sosyal açıdan fikirlerinizi herkese ulaştırarak daha büyük bir çevreye sahip olabilirsiniz. Mesela sağlıklı yaşama dair yazılar paylaşabilirsiniz facebookunuzda böylelikle bu konularla kimin ilgilendiğini görebilirsiniz.

7-Vaktim yok cümlesini unutun
Hiç vaktim yok bugün anca işe giderim, sonrada eve gelip dinlenebilirim ya da evin işlerinden veya çocuklardan zaman bulamıyorum diye bir şey yok. Hepimiz biliyoruz ki aslında bunlar bir yalan. Tek sizden istediğim heranınızı spora dönüştürebilmek. Mesela binadan çıkarken asansör kullanmamak ya da iş yerinize varmadan bir iki durak önce inip hızlı ve tempolu yürümek.

8-Kendinize Söz Verin
Kendinize diyin ki; bir ayda beş kilo vereceğim ve bel bölgemin incelmesini sağlayacağım. Kendimi çok seviyorum, vücudum çok güzel ve onu daha da fazla koruyacağım.

9-Vucudunuzu ısıtın
Egzersizlerinizi yapmadan önce ya da antremana başlamadan önce mutlaka vücudunuzu ısıtın böylelikle hem zindeliğiniz artacak hem de fiziğinizi germe hareketleriyle ısıtıp spora hazır hale getirmiş olacaksınız.

10-Toksinlerinizden kurtulun
Toksinlerden kurtulmanın en iyi yolu bol bol su içmektir. Sakın su içmekten korkmayın bir zararı olmaz. 

Bol Şans Diliyorum
YeniKadınModası