Geçtiğimiz yıllara nazaran, bu yıl renklerini değiştirmeyi hedefleyen burberry bu konudaki hareketini yazlık çanta ve ayakkabılarda göstermişe benziyor. Koyu renklere nazaran pastel ve canlı renkleri kullanan Burberry bu senede ilgi odağı olacak gibi. Bayanların olmazsa olmazlarından Burberry çizmeler, eminim her kadının evinde mutlaka bir tane vardır. Bu sene çizmelerle ilgili dikkatimi çeken ise; renklerinin değişmediğidir. Markasının çekiciliğini korumak adına bu devamlılığı götürüyor gibi görünüyor Burberry. Yanlız yakın zaman içinde bir değişikliğe gitmesi lazım yoksa geride kalacağa benziyor.

Bu seneki ayakkabı ve çantalarda dikkatimizi çeken renklerinden çok yılan derisi kumaşı. Bu daha bir göz dolduruyor sanki. Modellerin ön plana çıkmasını sağlayan modern bir hava verilmiş. Sivri yüksek topuklu ayakkabıları ise bana kalırsa ince tabanlı olması açısından büyük puan toplamış. Ayakkabının tabanındaki incelik bir kadının zarafetini daha bir ön plana çekiyor. Çantaların tasarımında yine kadınlar düşünülere geniş ve yayvan modeller üretilmiş. Biliyoruz ki kadınlar; tüm eşyalarını heran yolculuğa çıkarmış gibi yanlarında taşıyorlar, bu durumu burberry düşünmeyecekte kim düşünecek.

Resimleri genel olarak özetleyecek olursak, bu tasarımları akşam dışarıya çıkarken ya da bir özel davette, nişan eğlencesinde düşün eğlencesi esnasında mutlaka tercih edebilirsiniz. Ağır ve zarif bir atmosferin etkisi altında kaldığınızı hissedeceksiniz.