Merhaba bayanlar, moda hakkında herşeye değiniyoruz, resimler paylaşıyoruz eleştiriyoruz. Şimdi de istedim ki Yeni Kadın ile Geçmişteki Kadın arasındaki farkları biraz göz önüne serelim. Kadınların ufku değişti evet bunun yanında neler değişti biraz değinmek istiyorum.


eski kadın modası

 1970 ve 1980 yılları arasında çekilmiş eski bir resim. O yıllara ait bir kış sezonunun montolarını sergilemişler. Kadınlarımız gördüğümüz üzere eskidende çok narin şık babetler, şıkır şıkır modern diz üstü elbiseler ve rengarenk montlar giyiyorlarmış.

kadın eski moda

 70 dönemlerinde bir kadının arabasını parkedip, park tabelasına bozuk para atarken görüyoruz. Gözümüze iki eski bayan çarpıyor. Bir tanesinin üstünde çok emin olmasamda krem rengi bir elbise, yarım topuklu yine krem rengi rugan bir ayakkabı görüyoruz. Bayanın saçları civ civ sarısı ve ne kadar dolgun duruyor. Gözleri makyajlı ve derin bir kalem çekmiş günümüz kadınından bir hayli asil..

yeni kadın, yeni moda, son moda, kadın son yeni moda
Yeni Kadın

 Günümüz modern “Yeni Kadın” size işte bir kaç kare. Seneler geçti ama sizce değişen ne? Bence değişen “moda döngüsü” kadın 1970 yıllarında da çekici ve şıktı. 2013 yıllarında da çekici ve şık.

kadın yeni
Yeni Kadın

 Kadını var eden duruşu ve günümüz demokratik politik vakaların gerisinde kalmadan savaş veren bunlara rağmen dimdik ayakta durabilen. İster başı örtülü ister açık olsun her inanç şekliyle bir bütünlük kurup var olmayı başarabilen karakterleridir. “Yeni Kadın” aslında yıllardır tüm özgürlüklerini eline alıp eksikliklerine savaş açan kadındır.