Bugün Gezi Park’ı olayları başlayalı tam yedi gün oldu ve halen daha Taksim Meydanında Polisin gaz kullanacağı ile ilgili protestocular korku yaşamakta.

Sayın Erdoğan bugün Fas’tan Fas Cumhurbaşkanı ile birlikte konuştu. Erdoğan; Sayın Cumhurbaşkanımızın ne konuştuğunu bilmiyorum ama, sanırım yine bize sandık başı göründü dedi.

Recep Tayyip Erdoğan AKM’yi yıkacağız sözünden sonra, Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili Sabancı Holding sırf restorasyonu için 30 milyon lira verdik, yıkımı ile ilgili bir destek vermedik dedi. AKM’nin harabe halindeki son görüntüleri;

Almanya Başbakanı Merkel Gezi Park ile ilgili konuştu; devlet hukukun daima orantılı olması gerektiğini ve her iki tarafında anlaşma yapması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda Türkiye’de ki vatandaşlarına çağrıda bulundu; hareketli yerlerden uzak durun ve kendinizi koruyun.

Amerika’nın Dışişleri Bakanı John Kerry Gezi Park ile ilgili konuştu 03 Haziran 2013 yaptığı açıklamada; polis görevlililerin aşırı ve şiddet içeren güç kullanmasından kaynaklı kaygı duydukları açıklamasını yaptı.

Beyaz Saray’dan Türkiye’de ki Gezi Park Protestosuyla ilgili, Ulusal Güvenlik konseyi sözcüsü Laura Lucas konuştu yaptığı açıklamada barışçıl mesajlara yer verdi; “Bu tür gösteriler demokratik bir ülkeyi gösterir, bunlara karşı şiddet değil yerinde bir tavır sergilenmelidir” dedi.

Haber ile ilgili olarak 03-04 Haziran 2013 Gezi Parkı olayları ile ilgili tüm Türkiye’de yaşanan olayların güncel ve canlı videoları.