Günümüzde artık moda da dahil olmak üzere herşeyi internetten araştırıyoruz. Gazetemizi tabletten okuyoruz, moda dergimizi telefonumuzdan okuyoruz, moda haberlerini netten izliyoruz hatta ve hatta moda programlarını bile internetten tekrarlarını seyrediyoruz. Kısacasa bunların hepsine bizi bağlayan motorda google.

 Aslına bakarsanız internet dünyasında bir şeylere erişmek için arama yapmamız gereken platform google değil. Direkt moda ile ilgili sayfaları kullanmalıyız. Google bizi aslına bakarsanız yanlış yönlendirmektedir. Siz google’de kadın diye arattığınızda karşınıza arkası sarı ile belirginleştirilmiş reklamlar çıkmaktadır. Bu belirgenliştirilmiş alanlar aslında bir başkası tarafından google üzerinden para karşılığı satın alınmış, ziyaret sayısına göre ücretlendirilen reklamlardır. Bir site kadın ile ilgili bilgilere sahip olmasa da googleye para vererek o reklam alanlarına sahip olmaktadır.

 Peki ya hiç düşündünüz mü, ekonomik gücü olmayan ama bu işte uzman kişiler google aramalarında geride kalabilmektedirler. Bu nedenle hakkını, emeğinin karşılığını alamamaktadırlar. Çünkü google halen daha anahtar kelime doldurulmuş, bir kaç siteden para ile satın alınan backlinklerle kandırılmaktadır. Büyük dediğimiz google arama motoru aslında pek büyük ve akıllı değildir. Ne yazık ki bir çok eksiği bulunmaktadır. Google asıl amacı para karşılığı web sitelerini kullanmaktır. Siz ne kadar google’da moda ile ilgili şeyler arasanızda aslında moda ile alakalı hiçbir şey bulabilirsiniz.