Bebeğiniz için artık güzel işlemelerle uğraşmanın vakti geldi. Tavşan hayvanının modelleriyle, bebek patiği nasıl yapılacağı bilgilerini paylaşacağım. Tavşan modelli patik yapılması için önce çok kalın olmayan bir iplik, 4 numara şiş gerekiyor. Ayrıca tavşan modeli içinde 2 tane düğme lazım.

Hazırlığı için:25 ilmek başlanır. 8 diş haroşo örülür. 9.sırada 15 ilmek kesilir. Kalan 10 ilmek 6 diş haroşo örülür. Daha sonra kesilen 15 ilmek arttırılır. 8 diş haroşo örülür. Örgü kesilerek kapatılır. Bandını yapmak için:35 ilmek başlanır. 2 diş haroşo örülür. Bu arada bir tarafına 2 ilmek keserek ilik açılır. Kulakları için:
11 ilmek başlanır. 1 diş haroşo örülür. 4 ilmek örülüp, takip eden 3 ilmek birlikte alınıp, eksiltilir. 1 sıra kesmeden örülür, sonraki sırada, 3 ilmek örülür. Takip eden 3 ilmek birlikte alınır. Bu işleme 3 ilmek kalana kadar devam edilir. Kalan 3 ilmek birlikte alınıp kulak tamamlanır. Bitirmek için: Patik ikiye katlanır, topuk ve tabanı dikilir. Burun kısmı büzülerek dikilir. Örülen bandın 6 cmlik bölümü patiğe dikilerek tutturulur. Kulaklar, düğme dikilip patik tamamlanır.