Hepimiz bebek gibi, sağlıklı bir yüze sahip olmak isteriz. Peki ya yüzümüzdeki siyah noktalardan, lekelerden, sivilcelerden, izlerden kurtulmak için nasıl doğal bir yönteme başvurabiliriz. En güzel yöntemlerden biri doğal sağlık tekniklerinden geçmektedir. Bunun başında çikolata maskesi geçiyor.

ÇİKOLATALI CİLT BAKIMI

Çikolata kremleri ve Çikolata maskeleri kozmetik hayatının son favorilerinden biri. Diyet yaparken kesinlikle uzak durmamız gereken, şişmanlatan ve akne oluşumunu hızlandıran çikolatanın bir gün aslında bizi güzelleştiren bir ürün olacağı kimsenin aklına gelmezdi.

Bitter çikolataların antioksidan olarak tavsiye edilmesi çikolatanın negatif özelliğini yok etmektedir. Giderek de artan çikolata maskesi tarifleri cildimizi fazlaca nemlendirmeye sahip. Şarap ve yeşil çayın vücuda faydasını bilmeyen yok çikolata da artık bu besinlerle eş değer tutuluyor.

Yeşil çay kozmetiklerinin artmasından sonra çikolata etkili maskeler ve kremler de mağazalarda fazlaca satılıyor.

 

Çikolatanın Canlandırıcı Etkisi
Tükettiğiniz bitter çikolatanın ya da cildiniz için kullanacağınız kakaonun canlandırıcı etkisi var. İyi bir çikolatada bulunan fosfor, potasyum, E vitamini, magnezyum ve polifenoller cildiniz için çok yararlı vitaminlerdir. İçinde antioksidan özelliği bulunduğundan yeşil çay tüketimi ya da şarap tüketimi ne kadar önemliyse çikolata ile yaptıracağınız bakım da o kadar faydalıdır.

Çikolata İşe Yarıyor
Birçok maske yapımında ya da vücut masajı selülit çatlak ve daha bir çok cilt için faydalı maskelerde kakao yağı bulunuyor. Kakao yağının bilinen en belirgin özelliği ise ince çizgileri yok etmesi ve cildin nem oranını arttırmasıdır. Antioksidan görevi gördüğü için vücudunuzdaki negatif etkileri atmanızı sağlıyor.
Çikolata maskesini kullanım açısından en iyi olgun ciltlerde etkisini gösterir. Aromaterapi yağıda elde etmek istiyorsanız çikolata katmayı ihmal etmeyin. Kokusu ruhunuzu dinlendirecek etkisi ise cildinizi yumuşacık yapacak.

Çikolata Maskesi

  • 1 çay bardağı kakao
  • Bir yemek kaşığı süt kreması
  • 2 çay kaşığı bal
  • Yulaf unu 1 tatlı kaşığı
  • Ezilmiş badem içi
  • 1 damla zeytinyağı

Hazırlanışı: Kakao yerine bitter çikolata da tercih edebilirsiniz. benmari usulü eritip diğer malzemeler de ekleyip yumuşak bir kıvam elde edince yüzünüze uygulayın. Tüm vücudunuza bu maskeyi sürebilirsiniz dekolte bölgeniz dahil. 10 – 15 dakika bekledikten sonra ılık su ile temizleyin. Cildinizin nefes aldığını ve kadife yumuşaklığa büründüğünü fark edeceksiniz.