Ahh şu özel çikolata günleri yok mu hepimizin çilesi gibidir. Fakat spor ile regl döneminde sancılarınızı ve ağrılarınızı minimuma indirmek mümkün.

Hayatınızda düzenli olarak spor varsa eğer, diğer kadınlara nazaran daha az sancı çekeceğiniz uzmanlar tarafından kanıtlanmış durumda. Özel dönemlerdeki ağrılarınızı, şişkinliklerinizi azaltmak için birebirdir spor. Regl’in ilk gününden itibaren sıcak su torbası ve ağrı kesicilere hepimiz yükleniyoruz. Halbuki güzel bir havada yapılan sakin bir yürüyüş hem gerginliğinizi hem de şişkinliğinizi alarak sizi rahatlatabilir. 
Hiçbir şey yapamıyorsanız evde sırt üstü yatın, dizlerinizi bükerek ayak tabanlarınızı yere basın. Derin nefes alın ve verirken belinizi yere bastırın. 10 tekrar yapın. Bu çalışmanın karın kasılmalarınızı rahatlatıcı etkisi olacaktır. Spor yaptığınızda gerçekleşen fizyolojik değişimler olmadığında hormonlarınız sizi hızla ele geçirerek, hiç olmadığınız bir kişi haline getirebilir. Bunun olmaması için haftada 3 kez 30 dakikalık orta tempolu yürüyüşle regl döneminde yaşayacağınız tüm olumsuzlukları minimuma indirebilirsiniz.