Sevgili hanımlar, günlük hayatta olduğu kadar iş hayatında da güzel ve alımlı görünmek isteyenlerden iseniz bu yazıya bir göz atmalısınız. Çalışan kadınlar için hazırladığımız bu yazımız da, iş hayatında yapabileceğiniz makyaj tekniklerinden ve önemli püf noktalarından bahsedeceğiz. Çalışan kadınlar makyaj yaparken bazı ayrıntılara dikkat etmelidir.

Bunlardan ilki iş hayatının ciddiyetine uyum sağlayacak tonda bir makyaj yapmaktır. Çok aşırıya kaçılmış abartılı bir makyaj, iş hayatınızdaki statünüze olumsuz bir etki yansıtabilir. Bu nedenle daha çok sade fakat göz alıcı tonları tercih etmelisiniz. Çalışan kadınlar için makyaj yapmada ki en önemli ayrıntılardan biri, doğru tonda bir ruj seçimidir. Ruj seçerken kıyafetiniz ve ten renginiz en önemli belirleyici etkenlerdir. Bunun yanı sıra doğru tonda bir ruj seçmek, gideceğiniz ortama göre de değişir. Çalışma hayatında ciddiyetinizi daha da arttıran koyu renk ruj tonlarını rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Bordo, kahve tonları ve mat kırmızı rujlar iş hayatında kullanmanız için en uygun ruj tonlarıdır. İş hayatında koyu ton ruj kullanımı daha ciddi bir görünüme kavuşmanız üzerinde oldukça etkilidir. Çalışma hayatında ciddi bir duruş kazanmak isterseniz, kahve tonlarında bir ruju kesinlikle denemelisiniz. Ruj seçerken parlak renklerden daha çok mat görünümlü rujları tercih etmenizde daha iyi bir seçim olacaktır. Çalışan kadınlar için en iyi makyaj tekniği koyu renk rujlar ve mat renklerdir. Böylece çok daha güzel ve alımlı bir görüntüye sahip olabilirsiniz. Far seçiminde açık renk tonları, pembe tonlarını ve şeffaf renkleri tercih edebilirsiniz. Daha koyu gözler ve buğulu bakışlar elde etmek isterseniz, kızıl tonlarında bir far seçimi yapabilirsiniz. Çalışan kadınlar göz kalemi konusunda da daha şeffaf tonları tercih etmelidir. Böylece sade fakat bir o kadar ışıltılı bir makyaja kavuşmuş olacaksınız.

Bir önceki yazımız olan 2016 Yaz İçin Şahane Gelinlik Modelleri başlıklı makalemizde 2016 gelinlik modelleri, 2016 gelinlik resimleri ve 2016 gelinlikler hakkında bilgiler verilmektedir.