Günümüzde artık birçok kişi iş ve çalışma saatleri yoğunluğundan dolayı alışveriş merkezlerine gitmeyi, bu merkezlerden alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Alışveriş merkezlerinde aynı zamanda yemek katlarının bulunmasından ve market alışverişi imkanından dolayı da sıklıkla uğranan yerlerdir.

Bu çok amaçlı kullanım özelliklerinin dışında avm indirimleri oldukça ilgi görme nedenleridir. Bir çok ünlü markaları bünyesinde barındırmasıyla hem markaların indirimleri hem alışveriş merkezinin promosyon ve indirimleri birleştiği zaman oldukça avantajlı gözükerek daha da kalabalık olması sağlanmaktadır.

Pazarlamanın bir yöntemi olarak kullanılan avm indirimleri günümüzde insanlara düzenli olarak takip etme alışkanlığını da edindirmektedir. Özellikle özel günlere yönelik hazırlanan projeler sayesinde oldukça büyük oranlara sahip indirimlerle birlikte sürpriz hediyeler de söz konusu olabiliyor. Bazı zamanlarda indirime ek indirimlerle çok daha şaşırtıcı bir hal alabiliyor kampanyalar.

 

Alışveriş merkezi tanıtım aktiviteleriyle birlikte sunulan indirimler

 

Özel günler baz alınmaksızın bazı dönemlerde alışveriş merkezlerinin içerisinde farklı tanıtım aktiviteleriyle hem markaların tanıtımı gerçekleştiriliyor hem de indirimli ürünlerin satışı için alışveriş merkezine ilgi çekiliyor. Bunlar için bazen animatörler, bazen eğlenceli yarışmalarla birlikte alışveriş merkezi misafirlerine hem eğlenceli dakikalar yaşatıyor hem de indirim hediye çekleri sunulabiliyor. Bu indirim çekleri genellikle giyim sektöründe geçerli olmakla birlikte kimi zaman kampanya dahilinde market alışverişlerinde de geçerli olabiliyor. Hal böyle olunca da avm indirimleri ile ilgili kayıtsız kalmak pek mümkün olmuyor.

Bir önceki yazımız olan Zara İnternet Web Sitesi İndirimleri başlıklı makalemizde 2017 zara online indirimleri, 2018 zara ve 2018 zara online indirimleri hakkında bilgiler verilmektedir.