Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.311,8800
 • EURO
  $0,6625
 • ALTIN
  $34.151,6200
 • BIST
  $138,7500
10 Gunde 5 Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Listesi

10 Gunde 5 Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Listesi

10 Gunde 5 Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Listesi Yemek yemek dünyanın en zevkli işlerinden biri olsada alınan fazla kilolardan sonra kilo vermek de dünyanın en zor işlerinden biri haline geliyor. Özellikle birçok insanın günlük hayatlarında psikolojik sıkıntılar yaşadığını düşünürsek bunlardan kaçışın en kolay iki yolu yemek yemek ve uyumaktır. Günün her saati uyumak gibi bir lüksünüz […]

10 Gunde 5 Kilo Vermek Isteyenler Icin Diyet Listesi

Yemek yemek dünyanın en zevkli işlerinden biri olsada alınan fazla kilolardan sonra kilo vermek de dünyanın en zor işlerinden biri haline geliyor. Özellikle birçok insanın günlük hayatlarında psikolojik sıkıntılar yaşadığını düşünürsek bunlardan kaçışın en kolay iki yolu yemek yemek ve uyumaktır. Günün her saati uyumak gibi bir lüksünüz olamayacağı için kendinizi sıkıntıdan, stresten kurtarabilmek için yemek yersiniz. Fast food alışkanlığının son yıllarda büyük artış göstermesi ve her zaman belirttiğimiz gibi teknoloji ile internetin doğru orantılı olarak gelişmesi insanların hareketsiz bir yaşam sürmesine neden olarak obezite sorununun yaygınlaşmasına neden oldu. Obezite gün geçtikçe dünya üzerindeki en büyük sağlık sorunları arasına girmeye başladı. Obeziteye karşı son döneme kadar ülkemizde gelişmiş yeterli bir bilinç yoktu. Uzun süredir dünya üzerinde obeziteye karşı çeşitli aktiviteler düzenlensede yeterli olduğunu söyleyemeyiz. Kendinizi obezitenin ellerine bırakmak istemiyorsanız önceden önleminizi alarak bu durumun önünü kesmelisiniz. Merak etmeyin fazla kilolardan kurtulmak, iyi bir dış görünüşe sahip olmak ve giydiğimiz kıyafetlerin üstümüze yakışmasıda yemek yiyerek kendinizi iyi hissetmeniz kadar kendinizi iyi hissettirecektir. Hatta sağlık bir fiziki yapıya sahip olduğunuzda kendinizi her zamankinden daha rahat ve iyi hissedeceksinizdir. Etrafınıza bakıp fit görünümlü kişileri görüp iç geçirmenize gerek yok hemen harekete geçmelisiniz. Bu nedenle de size 10 günde 5 kilo verdirecek bir diyet programı sunacağız.

Kilo vermek için şok diyet listesi her zaman tavsiye edilmez

Kısa sürede çok kilo vermek için önerilen diyet programlarını aslında çok fazla tercih etmiyorum. Çünkü şok diyet listeleri herkesin bünyesinde aynı etkiyi yaratmayabilir. Kendisini kuvvetli ve dirayetli hissedenlerin bu tür diyet listelerini uygulamalarında fayda vardır. Ayrıca bu tür diyet listelerini uygularken bol bol su tüketmeyi unutmayın. Size vereceğim 10 günlük diyet programını uygulamayı yarıda bırakırsanız ya da bitiminde yeniden yapmak isterseniz araya kesinlikle zaman koyun ve normal beslenmenize dönün. Şimdi 10 günde 5 kilo verdirecek diyet listemizi anlatalım.

Daha çok meyve ve salatayı tercih edeceğiniz bu diyet programında çay, kahve gibi içecekleri şekersiz ve sütsüz içmelisiniz. Sabah öğünlerinizde bir fincan çay ya da kahvenin yanında bir dilim kepek ekmeği ve 1 adet meyve tüketmelisiniz. Sadece 5. günde sabah ve öğle öğünlerini boş geçip akşam öğünü yiyorsunuz. Diğer günler de günde 3 öğün yemek yemeye özen gösterin. Öğle vakitlerinde bir gün sebze ağırlıklı bir yemek bir gün de haşlanmış veya ızgara et ya da tavuk ve yumurta tüketebilirsiniz. Bunun yanında öğle vakitlerinde de bir fincan kahve ya da çay tüketebilirsiniz. Ayrıca salata tüketmenizde de bir mahsur yoktur ancak ekmek tüketmemeye özen gösterin. Akşam öğünlerinde fazla yememeye dikkat ediyoruz ve zaman zaman bol bol meyve yemeyi tercih ediyoruz. Meyve yemeyeceksek bir dilim kepek ekmeği ile ya zeytinyağlı bir yiyecek ya da peynir ve çay, kahve tüketiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?