Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,3749
 • EURO
  8,7578
 • ALTIN
  464,88
 • BIST
  1,1869
2020 Trend Balkon Dekorasyonu Fikirleri

2020 Trend Balkon Dekorasyonu Fikirleri

2020 Trend Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Balkon ev seçimlerinde çok mühim bir ayrıntıdır. Kişiler çok beğendikleri bir evin balkonu olmadığı amacıyla ya da balkonunu beğenmedikleri amacıyla başka bütün alanları görmezden gelebilirler. Balkonlar tıpkı kapılar gibi dışa açılan bir penceredir fakat evde iken dışarıda olmanın tadını yaşatan etkisi vardır.

Bu amaçla balkonları görkemli mekanlara dönüştürmek de classic balkonu olanların yaratabileceği bir değişikliktir. Balkonun büyük olması kuşkusuz mühimdir fakat fazlası evin balkonu ufaktür. Bu hali olumsuzluk gibi görmeyip 50 ufak balkon dekorasyon fikirleri arasından size en çok uyan fikri değerlendirerek balkonu bir eğlence alanına dönüştürebilir ya da huzur aradığınız bir köşeye çevirebilirsiniz. Tamamen zevkinize bağlı dekorasyon fikirleri şu şekilde;

balkon dekorasyonu 2

Balkon dekorasyon ürünleri içersinde en geniş yeri çiçekler ve saksılar kaplar. Şehir içersindeki hayatımızda bütün gün kapalı binaların içersinde beton görmekten bıktığımız amacıyla en azından balkonda bir oran çiçek, yeşillik görmek herkese iyi gelir. Eğer balkonunuz küçükse asılabilir saksıları, şayet balkonunuz büyükse çok büyükte saksı bitkilerini tercih edebilirsiniz. Çiçek ve bitkilerden sonra ise oturma grubu gelir. Balkon ve teras dekorasyonundaki en mühim ürünlerden biri olan oturma grupları, tamamiyle balkonun özellikleri ve evin varolduğu bölgeye göre değişir. Kocaman minderli ya da hasır gibi değişik özelliklere sahip oturma gruplarından ideal olanı seçebilirsiniz. Oturma grubundan sonra da detaylı balkon süsleme aksesuarları gelir. Bu aksesuarları kendiniz yapabileceğiniz gibi aksesuar mağazalarından da satın alabilirsiniz.

balkon dekorasyonu 3

Modern Balkon Süsleme Sanatı

Balkon süsleme, balkonun genişliğine ve fiziksel özelliklerine göre değişir. Içerisine çok büyükte bir hasır bahçe grubu oturma seti koyabileceğiniz gibi iki sandalye bir masanın zor sığacağı bir balkon da olabilir. Seçtiğiniz oturma grubu balkonun tarzını ve havasını etkiler. Diğer aksesuarları bu tarza göre seçmeniz gerekebilir. Yani çok büyükte minderli classic bir bahçe oturma grubunu gene bu tarz classic aksesuarlar ile tamamlayabilirsiniz. Işıklandırmasından çiçeklerine kadar her şey uyum içersinde olmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46
error: Content is protected !!