Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

65 Yaşlarında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld

65 Yaşlarında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld

65 Yaşlarında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld Dünya evveliyatına başarıları ile adına yazdıran birçok hanım içeriyor. Bu kadınlardan biri şüphesiz 65 yaşlarında ustalaşmış olarak yüzmeye başlamış olan ve birçok altın-gümüş madalya kazanan 98 yaşındaki Maurine Kornfeld. PaylaşTweet Maurine Kornfeld klasik hanım olmanın baskılarını daha çocukken hissedenlerden. Doğrusu aslına bakarsak kadınken değil […]

65 Yaşlarında Yüzmeye Başlayıp Onlarca Dünya Rekoru Kıran 98 Yaşındaki Maurine Kornfeld

Dünya evveliyatına başarıları ile adına yazdıran birçok hanım içeriyor. Bu kadınlardan biri şüphesiz 65 yaşlarında ustalaşmış olarak yüzmeye başlamış olan ve birçok altın-gümüş madalya kazanan 98 yaşındaki Maurine Kornfeld.

PaylaşTweet

Maurine Kornfeld klasik hanım olmanın baskılarını daha çocukken hissedenlerden. Doğrusu aslına bakarsak kadınken değil daha minik bir kız çocuğuyken ileride bir karı olacağı için baskıları üstünde fazlasıyla hissetmiş.

Maurine Kornfeld kimdirİki ağabeyi olan Kornfeld küçükken hem ev işlerine yardım eden hem de babasının mağazasında ona yardım ediyordu. Doğrusu bir ailede her işi meydana getiren şahıs konumundaydı. Klasik bir kız evladı çocukluğu… Spora olan ilgisini asla yitirmeyen Kornfeld bu hayalini 65 yaşlarında gerçekleştirmiş oldu. Her ne kadar çevresinde alaycı bir halde Yapamazsın tepkileri gelse de o Rose Bowl Su Merkezindeki Masters Swim Takımına rekorlar kırmak için yazıldı.

65 yaşlarında yüzme kariyeri başlamış olan Maurine Korfeld 14 kez dünya şampiyonasında yarıştı. Birçok altın ve gümüş madalya kazanmıştır ve 28 kez dünya rekoru kırdı. 2018’de ise Internasyonal Yüzme Onur Listesine adını yazdırdı.

Maurine Kornfeld ve Rekorları;– 95-99 yaş kategorisi 800 Metre özgür stilde 23:57.82 ile dünya rekoru

Maurine Kornfeld ve Rekorları;– 90-94 yaş kategorisinde 200 metre sırtüstü stilde 5:24.31 ile Ulusal üstün dereceli

– 95-99 yaş kategorisinde 100 metre sırtüstü stilde 2:35.07 ile Ulusal üstün dereceli

Sizin İçin Seçtiğimiz Blog Yazıları
Banyolarınız için 15 Kullanışlı FikirBanyonuzdaki eşyaları daha kullanışlı yapmak isterseniz bu 15 düşünce işinize yarayabilir. Bir evin en mühim odalarından biri banyodur. Banyoda yapacağınız küçücük değişimlerle banyoda daha keyifli bir vakit geçirebilirsiniz.

5000 Dolarlık Ayakkabıdan Kendisine YaptıAkıllı hanım 5000 dolara satılan hanım ayakkabısının benzerini kendisine yapmış oldu. 5000 dolarlık ayakkabının benzerini toplamda 40 dolara yapmış. Hamarat hanım ayakkabıyı yaparken her adımıda fotoğraflamış. Sizde kendinize bu şekilde bir ayakkabı yapmak ister misiniz? Kaynak : www.reddit.com

35 Güzel Düşünce ile Havlularınızla Banyonuza Güzel Bir Dekor VerinHavlularınızı kullanarak 35 güzel fikirden biri ile banyonuzu güzelleştirebilirsiniz. Rengarenk banyo havluları ile banyonuzun ortamını değişiklik yapmak işte bu kadar kolay. Bir insanoğlunun evde en fazlaca zaman geçirdiği odalardan biri banyodur. Banyoda yapacağınız küçücük değişimler ile banyoda geçirdiğiniz zamanı daha keyifli …

Cam Kavanozlardan Yapabileceğiniz 15 Kullanışlı EşyaBoşta bekleyen cam kavanozlar ile eviniz için hem dekoratif hemde kullanışlı eşyalar yapabilirsiniz. Sizler için cam kavanozlardan meydana getirilen 15 kullanışlı eşyadan hoşunuza gideni evinizde yapabilirsiniz.

Karpuzu Soyma YöntemiKarpuzu fıstık şeklinde soyabilirsiniz. Çocuklarınızın doğum gününde ya da hususi günlerde misafirlerinizi şaşırtmak isterseniz bu yöntemi kullanabilirsiniz. Karpuzu bu şekilde iyi mi soyulduğunu özetleyen videoyu da seyredebilirsiniz.

Köyde yaşamak için bir kaç sebep.Kent hayatından kaçıp, bir köye yerleşmek, sanırım her insanın istediği bir şey fakat şehirlerden bir türlü vazgeçemiyoruz. İşte bu sebeple bu şekilde bir galeri oluşturduk, bir ihtimal bir kişinin fikrini değiştiririz.

İlginç Mutfak eşyalarıHer biri kendi işini çözüyor mühim olan mutfakta hayatınızı kolaylaştırmaları değil, garip tasarımları bu şekilde garip mutfak malzemeleri görüdünüzmü daha ilkin?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46