Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Adaçayının Faydaları Nelerdir ?

Adaçayının Faydaları Nelerdir ?

Kış aylarının yaklaşmasıyla beraber doğal bitki çaylarına olan ilgide de artış gözlemlenebilmektedir. Adaçayı bitkisinin kurutularak, demlenmesi sonrasında ortaya bir şifa kaynağı çıkmaktadır. Her derde deva olabilecek olan adaçayı; oldukça faydalı bir bitki olarak kendini göstermektedir. Bu yüzden sıklıkla tercih edilmektedir.

Adaçayı beyne faydalı olmakla beraber; hafızayı güçlendiren ve Alzheimer etkisini azaltan bir bitkisel üründür.

Rahimde meydana gelen problemleri engellemek adına da adaçayı önerilmektedir. İltihaplanmaları gideren bir bitkidir. Aynı zamanda da çocuk sahibi olmak isteyenlerin adaçayı tüketmeleri gerektiği de vurgulanmaktadır.

Menopoz döneminde olan kadınlarda da olumlu etki yaratan adaçayı; özellikle sıcak basmasının önüne geçmektedir. Menopoza bağlı problemlerin etkisinin azalması konusunda da tercih edilebilmektedir.

Zinde kalmayı sağlayarak; halsizlik gibi problemleri ortadan kaldırmaktadır. Ancak gerekli dozda tüketilmesi gerektiği de vurgulanmaktadır.

Adaçayı, kanda var olan mikropları temizleyici bir etkiye de sahiptir. Bunun yanında da solunum yollarındaki balgamların daha kolay bir biçimde atılımını sağlamaktadır.

Sinirleri yatıştıran ve sakinleştiren bir etkiye de sahip olan adaçayı; gergin hissedildiğinde tüketilmelidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46