Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Adet Öncesi Sendromu Nasıl Önlenir?

Adet Öncesi Sendromu Nasıl Önlenir?

Özel günleri yaklaşan kadınların kendilerini kontrol etmeleri daha da zorlu olacaktır. Bu şekilde düşünen kadınların bu konuda kendilerine hakim olmaları ve sendrom yaşamamaları adına bir dizi tedbirler almaları gerekmektedir. Bu tip rahatsızlıklar bazılarında baş ağrısından ibaret olarak görülse de bazılarında da duyguların değişimine neden olabilecek olan bir kriterdir.

Adet öncesinde muhakkak doktora gidilmesi bu sendromu yaşayan kişiler için önemlidir. Aynı zamanda da hafif egzersizleri bu dönemde gerçekleştirmek de serotonin denilen mutluluk hormonunu sağlayacağından dolayı gerçekleştirilmelidir.

Adet öncesi sendromunda su içmek ağrıları azaltabilecek bir etki yaratacağından ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Bununla beraber kadınların kendilerini iyi hissetmelerini sağlayacak faaliyetler içerisinde bulunmaları da gerekmektedir.

Sağlığa zarar verecek olan sigara, alkol, kahve ve kola gibi ürünlerin tüketiminden kaçınılması da gerekilmektedir. Aynı zamanda da ruh sağlığını da olumsuz yönde etkileyecek olan kişilerden de aynı biçimde uzaklaşılması gerekecektir. Beden sağlığı kadar ruh sağlığı konusunda da hassas bir tavır takınmak önemli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46