Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Ağız Kokusu Ve Nedenleri?

Ağız Kokusu Ve Nedenleri?

Tıpta bilinen adı ile halitosis yani ağız kokusu, sosyal yaşantımızda bizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Çoğu insan ağız kokusunun olduğunun farkına varamaz. Ta ki biri onu uyarana kadar bu durum devam edebilir. Ağız kokusunu gidermek için dişlerinizi fırçalasanız dahi koku gitmeyebiliyor.

Ağız kokusunun belli başlı nedenleri; sürekli olarak soğan, sarımsak, alkol ve sigara tüketilmesidir. Zaten bunları çok sık tüketiyorsanız çevrenizde ki insanlar sürekli sizden rahatsızlık duyar. Bu saydıklarım sadece dış etkenlerdir. Eğer, akciğeriniz de veya bağırsaklarınız da bir sorun varsa ve siz bunu bilmiyorsanız ağız kokunuzun en büyük sebeplerinden biri de bunlar olabilir.

Ağız Kokusuna İyi Gelen Besinler

Maydanoz: Maydanoz bildiğiniz üzere yüksek miktarda klorofil içermektedir. Bu içerdiği etken madde sayesinde ağız kokusunu giderdiği bilinmektedir. Sizlere tavsiyemi her öğünden sonra mutlaka taze maydanoz tüketmenizdir.

Yoğurt: Yoğurt içerisinde barındırdığı Lactobacillus isminde ki sağlıklı bakteriler sayesinde ağız kokusunu ortadan kaldıran bir besindir. Yoğurdu her yemekten sonra tüketmeniz de büyük fayda göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46