Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Ağız Kokusu Ve Sebepleri? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.211,0400
 • EURO
  $1,2466
 • ALTIN
  $47.117,1100
 • BIST
  $176,2200
Ağız Kokusu Ve Sebepleri?

Ağız Kokusu Ve Sebepleri?

Tıpta malum adı ile halitosis doğrusu ağız kokusu, toplumsal yaşantımızda bizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bir oldukça insan ağız kokusunun bulunduğunun farkına varamaz. Ta ki biri onu uyarana kadar bu durum devam edebilir. Ağız kokusunu gidermek için dişlerinizi fırçalasanız dahi koku gitmeyebiliyor. Ağız kokusunun belli başlı sebepleri; sürekli olarak soğan, sarımsak, alkol ve sigara […]

Tıpta malum adı ile halitosis doğrusu ağız kokusu, toplumsal yaşantımızda bizi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bir oldukça insan ağız kokusunun bulunduğunun farkına varamaz. Ta ki biri onu uyarana kadar bu durum devam edebilir. Ağız kokusunu gidermek için dişlerinizi fırçalasanız dahi koku gitmeyebiliyor.

Ağız kokusunun belli başlı sebepleri; sürekli olarak soğan, sarımsak, alkol ve sigara tüketilmesidir. Aslına bakarsanız bu biçim şeyleri oldukça sık tüketiyorsanız çevrenizde ki insanoğlu sürekli sizden hastalık duyar. Bu saydıklarım bir tek dış etkenlerdir. Eğer, akciğeriniz de yada bağırsaklarınız da bir sorun var ise ve siz bunu bilmiyorsanız ağız kokunuzun en büyük sebeplerinden biri de bunlar olabilir.

Ağız Kokusuna İyi Gelen Besinler

Maydanoz: Maydanoz bildiğiniz suretiyle yüksek oranda klorofil içermektedir. Bu ihtiva etmiş olduğu etken madde yardımıyla ağız kokusunu giderdiği bilinmektedir. Sizlere tavsiyemi her öğünden sonrasında ne olursa olsun taze maydanoz tüketmenizdir.

Yoğurt: Yoğurt içinde barındırdığı Lactobacillus isminde ki sağlıklı bakteriler yardımıyla ağız kokusunu ortadan kaldıran bir besindir. Yoğurdu her yemekten sonrasında tüketmeniz de büyük yarar görmüş olacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?