Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Anne Sütünü Arttıran Yiyecekler

Bebeğinizi en iyi şekilde beslemek için anne sütü vermek istemeniz normal zaten onun için henüz başka bir besin kaynağı da yok. Sütünüz yetersizse ve endişeleniyorsanız sütünüzü arttırmanıza yardımcı olabilecek bazı besinleri şu şekilde sıralayabiliriz.   Öncelikle emzirirken bol sıvı tüketmelisiniz. En başta su olmak üzere maden suyu, süt gibi sıvılara yönelebilirsiniz. Sütün gaz yapma olasılığı […]

Bebeğinizi en iyi şekilde beslemek için anne sütü vermek istemeniz normal zaten onun için henüz başka bir besin kaynağı da yok. Sütünüz yetersizse ve endişeleniyorsanız sütünüzü arttırmanıza yardımcı olabilecek bazı besinleri şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Öncelikle emzirirken bol sıvı tüketmelisiniz. En başta su olmak üzere maden suyu, süt gibi sıvılara yönelebilirsiniz. Sütün gaz yapma olasılığı yüksek olduğu için dikkatli tüketmelisiniz. Emziren kadınlar için olan bitki çaylarından tüketebilirsiniz. Onun dışında rezene çayının süt arttırmada etkisi büyüktür. Papatya çayı da sütünüzün artmasına katkıda bulunacaktır. Süt hormonlarının artmasında yardımcı olabilecek diğer besinler sebzeler ve meyvelerdir. Meyvelerden en önemlisi ve faydalısı incirdir. İncir süt hormonlarını yükseltir. Kuru veya yaş fark etmeksizin inciri tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra ayva gibi meyvelerde sütünüzü arttıracaktır. Sütünüzü arttıracak sebzeler ise ıspanak, havuç gibi sebzelerdir. Ayrıca nohut, bulgur ve mercimek gibi baklagiller de süt hormonlarının artmasına yardımcı olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46