Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6390
 • EURO
  8,9008
 • ALTIN
  455,55
 • BIST
  1,1639
Ayakaltı Yanmasına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir ?

Ayakaltı Yanmasına İyi Gelen Bitkiler Nelerdir ?

Yoğun ve ayaküstü bir işte çalışıyorsanız ayak sağlığınızın etkilenmesi kaçınılmazdır. Özellikle ayakta çalışanlarda çok sık rastlanılan ayak tabanı yanması büyük bir sorun teşkil etmektedir. Peki, ayak sağlığınızı korumak ve ayak yanmanızı gidermek için ne yapmanız gerekiyor. Şimdi sizlere bu konuda bitkisel çözümlerin neler olduğunu anlatacağız.

Ayakaltı Yanmasına Ne İyi Gelir

Epsom Tuzu

Epsom tuzunu ilk defa duymuş olanlar olabilir. Fakat bu tuz ayakların yanmasını almada bire bir diyebiliriz. İlk önce yapmanız gereken ayaklarınızı içine koyabileceğiniz bir leğen alın. İçerisine bir bardak epsom tuzu ve üzerine de tuzu geçecek kadar su ilave edin. Daha sonra ayaklarınıza 15 dakika kadar masaj yapın. Ayakaltınızın yanması kesilecektir.

Elma Sirkesi  

Hemen hemen her evde yer alan elma sirkesi sayesinde ayakaltı yanmanıza son verebilirsiniz. Elma sirkesini bir leğenin içerisine döküyoruz ve içerisinde ayaklarınızı 15 dakika kadar dinlendirin. Ardından ayaklarınızı durulayabilirsiniz. Elma sirkesi kan dolaşımına etki ederek ayakaltı yanmasını giderecektir.

Yukarıda vermiş olduğumuz bitkisel çözümler işe yaramazsa ve yanmanız halen dinmiyorsa bir doktora başvurmanız da fayda var.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46