Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır? Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız bahçe tasarımı nasıl yapılır adlı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Öncelikle peyzaj çalışması yapacağınız bahçenin tam metre kare alanını çıkarın. Daha sonra şuan ki bahçenizin görünümünü beyaz bir kâğıda taslak olarak çizin. Böylece aklınızdaki yapılacak değişikleri kâğıda dökmüş olacaksınız. Daha sonra çizmiş olduğunuz […]

Bahçe Tasarımı Nasıl Yapılır?

Eğer bahçeli bir evde yaşıyorsanız sizler için hazırladığımız bahçe tasarımı nasıl yapılır adlı konumuza göz atmanızı tavsiye ederiz. Öncelikle peyzaj çalışması yapacağınız bahçenin tam metre kare alanını çıkarın. Daha sonra şuan ki bahçenizin görünümünü beyaz bir kâğıda taslak olarak çizin. Böylece aklınızdaki yapılacak değişikleri kâğıda dökmüş olacaksınız. Daha sonra çizmiş olduğunuz bahçe taslağına istediğiniz alanların eklemelerini yapın. Böylelikle genel düzenlemenizi daha rahat şekilde yapmış olursunuz.

Bahçe Tasarımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Orantı

Öncelikle dikkat edilmesi gereken en önemli unsur orantıdır. Dikeceğiniz bitkilerin birbiriyle olan mesafesini iyi ayarlamalısınız aksi takdirde kötü bir görüntü ile karşılaşabilirsiniz.

Görsellik

Görsellik bahçe tasarımınız da dikkat etmeniz gereken bir unsurdur diyebiliriz. Bahçenizi istediğinizi kadar güzel bir şekilde tasarlayın, evinizden bahçenize baktığınızda düzgün bir görsellikle karşılaşmıyorsanız bütün uğraşlarınız boşunadır. Bu yüzden tasarımı yaparken evin içinden baktığınızda birbiriyle uyumlu bir bahçe tasarımı yapmalısınız. Asıl demek istediğimiz kullandığınız bitkiler, taşlar ve dekorların aralarında ki boy ve en farkı aynı düzeyde tutulmalıdır.

KIŞ BAHÇESİ DEKORASYONU NASIL OLMALI

Yaz aylarının sona ermesiyle beraber kış hazırlıkları da başlamaktadır. Kışın vazgeçilmezlerinden olan kış bahçeleri, özenle yeniden hazırlanmaya ve dekore edilmeye başlar. Kış bahçesi sadece tek katlı müstakil evlerde değil apartmanlarda da yapılmaktadır. Kış balkonu olarak da adlandırdığımız apartman dairelerinin geniş balkonları cam balkon sistemi ile kapatılarak kış bahçesine çevrilmektedir.

Kış Bahçeleri Nasıl Dekore Edilir

Öncelikle balkon büyüklüğüne bağlı olarak mobilyalar seçilmelidir. Bu mobilyalar sadece masa ve sandalyeden oluşabileceği gibi, yapacağınız alanın büyüklüğüne göre koltuklardan ve yemek masasından da oluşabilir. Mobilya seçimini yaptıktan sonra en önemli kısım kış ayına göre bitki seçimidir. İçeriye bakımı kolay ve göze hoş gelen bitkiler alarak balkonunuzu dekore edebilirsiniz. Eğer küçük bir apartman dairesi balkonuna sahipseniz o alana sarmaşıklardan oluşan güzel bir bitki ile dekor sağlayabilirsiniz. Diğer yandan ise; asma saksı şeklide dekorlar yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46