Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereksinim Duyulan Noktalar - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.670,6500
 • EURO
  $0,9648
 • ALTIN
  $36.923,0600
 • BIST
  $176,7900
Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereksinim duyulan Noktalar

Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gereksinim duyulan Noktalar

Kucağınıza aldığınız minik yavrunuz her türlü bakıma muhtaçtır. Anası olarak her ihtiyacını karşılamak için elinizden geleni yaparsınız. Fakat bebeğinize bakarken dikkat etmeniz gereksinim duyulan bazı noktalar vardır. İlk olarak temel şey olan beslenme düzenidir. Yavrunuz yeni doğduğunda sık sık emzirmelisiniz. Emme düzeni ilk günlerde tam oturmaz bu yüzden her istediğinde bebeğinizi emzirin. Bu zamanda su […]

Kucağınıza aldığınız minik yavrunuz her türlü bakıma muhtaçtır. Anası olarak her ihtiyacını karşılamak için elinizden geleni yaparsınız. Fakat bebeğinize bakarken dikkat etmeniz gereksinim duyulan bazı noktalar vardır. İlk olarak temel şey olan beslenme düzenidir. Yavrunuz yeni doğduğunda sık sık emzirmelisiniz. Emme düzeni ilk günlerde tam oturmaz bu yüzden her istediğinde bebeğinizi emzirin. Bu zamanda su vermenize gerek kalmamıştır.

 

Bebek ilk olarak sık sık kaka ve idrar yapar günde 7-8 kez kaka yapması normaldir. Sık sık denetim edilmeli ve değiştirilmelidir. Önemli hususlardan biri de bebeğin göbek bakımıdır. Bebeğin göbeği nemli bırakılmamalıdır. Bezini bağlarken göbeğin üstünü kapatmamasına dikkat edilmelidir. Bebeğin göbeği bir ya da iki hafta içinde düşer yara kapanana kadar gene dikkatli olunmalıdır. Bebeğinizin göbek bağları düştükten birkaç gün sonrasında yıkayabilirsiniz. Yıkarken iyice durulamalı vücudunda sabun kalmamasına dikkat etmelisiniz yoksa bebeğin cildi tahriş olabilir. Bebeğin bulunmuş olduğu odanın sıcaklığı 23-25 aşama aralığında olmalıdır daha düşük sıcaklıklar bebeği hasta eder ve daha yüksek sıcaklıklar ise bebekte huzursuzluk ve sürekli uyku haline sebep olur.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?