Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Bebek Masajının Yararları - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.180,6600
 • EURO
  $1,1925
 • ALTIN
  $46.209,8000
 • BIST
  $180,2600
Bebek Masajının Yararları

Bebek Masajının Yararları

Bebeğinizin küçük bedenini rahatlatır ve tensel temas kurarak anne bebek arasındaki bağları kuvvetlendirmek adına bebeğinize küçük dokunuşlarla masaj yapabilirsiniz. Rahatlatıcı bir masaj hem ufak bebeğinizi hem de sizi keyiflendirecektir. Bebeklerde vücut masajının birçok faydası bulunur. Bunlardan ilki gaz sancısıdır. Bebeğinizin karnına yapacağınız masajla onun hem kabızlık hem ishal şeklinde sorunlarını çözebilir hem de gaz sancısını […]

Bebeğinizin küçük bedenini rahatlatır ve tensel temas kurarak anne bebek arasındaki bağları kuvvetlendirmek adına bebeğinize küçük dokunuşlarla masaj yapabilirsiniz. Rahatlatıcı bir masaj hem ufak bebeğinizi hem de sizi keyiflendirecektir. Bebeklerde vücut masajının birçok faydası bulunur. Bunlardan ilki gaz sancısıdır. Bebeğinizin karnına yapacağınız masajla onun hem kabızlık hem ishal şeklinde sorunlarını çözebilir hem de gaz sancısını büyük seviyede azaltabilirsiniz. Karnını doyurduktan averaj bir saat sonrasında masaj yapmış olursanız gaz sancısı çekmeyecektir.

 

Bebek masajı bebeğinizin nefes alış verişlerini kolaylaştırdığı şeklinde kan dolaşımını da hızlandırır ve büyüyüp gelişmesini destek sunar. Kolik bebeklerde ağlama krizlerini azaltır ve daha sakin bir bebek olmasına destek sunar. Eğer yavrunuz prematüre doğduysa bebek masajı ufak bedeninin sindirimini kolaylaştırır ve kilo almasına destek sunar. Hem de bağışıklığını destekleyerek mikroplara karşı koruma sağlar.

Bebek Masajına Ne Süre Başlanmalı Ve Nelere Dikkat Edilmeli?

 

“Bebeğime masaj hayata geçirmeye ne zaman başlamalıyım?” yada “ Masaj yaparken nelere dikkat etmeliyim?”  şeklinde sorular annelerin kafasını kurcalayan sorulardan bazılarıdır. Ilk olarak yavrunuz doğduktan ve evine ulaştıktan sonrasında ona masaj hayata geçirmeye başlayabilirsiniz bunda hiçbir sakınca yoktur. Aksine onu gevşetir ve mutlu eder. Yavrunuz oldukça minikken günde on dakikaya kadar masaj yapabilirsiniz. Onun küçük bedeni büyüyüp geliştikçe bu masaj sürelerini uzatabilirsiniz.

 

Bebeğinize masaj yapmadan ilkin dikkat etmeniz gereksinim duyulan bazı hususlar vardır. Bunlardan ilki ve en önemlisi masaj yapacağını odanın bebeğe uygun sıcaklıkta olmasıdır. Aksi halde üşüyüp hasta olabilir. Hem de ellerinizi masaja başlamadan ilkin ılık suyla yıkamalı ve bebeğe soğuk ellerle dokunmamalısınız. Ellerinizde bilezik yüzük şeklinde bebeğe zarar verecek cisimler var ise çıkarmalısınız. Masaj yapmak için bebeğin sakin ve karnının tok olduğu zamanları tercih etmelisiniz. Gene bebeğin hasta olduğu günlerde masaj yapmak onu daha da huysuzlaştıracağı için bu günleri tercih etmemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?