Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Bebekler İçin Kabızlık Giderici Çorba

Bebekler İçin Kabızlık Giderici Çorba

Günümüzün en sık rastlanılan bağırsak problemlerinden birisi olan kabızlık, her yaştan insan için sıkıntılar yaratmaktadır. Özellikle söz konusu bebekler ise, kabızlık probleminden başa çıkmak için birçok yönteme başvurulur. Fakat bunlardan en önemlisi ilaç kullanmadan yapılan tedavilerdir diyebiliriz. Kabızlığın ana sebeplerinden birisi tembel bağırsağa sahip olmak ve hareketsizliktir. Bu yazımızda bebekler için kabızlık sorununu gidermede yardımcı […]

Günümüzün en sık rastlanılan bağırsak problemlerinden birisi olan kabızlık, her yaştan insan için sıkıntılar yaratmaktadır. Özellikle söz konusu bebekler ise, kabızlık probleminden başa çıkmak için birçok yönteme başvurulur. Fakat bunlardan en önemlisi ilaç kullanmadan yapılan tedavilerdir diyebiliriz. Kabızlığın ana sebeplerinden birisi tembel bağırsağa sahip olmak ve hareketsizliktir. Bu yazımızda bebekler için kabızlık sorununu gidermede yardımcı olacak çorba tarifini vereceğiz.

1 çay bardağı kadar mercimeği bir pişirme tenceresinin içerisine ekleyerek haşlıyoruz. İçerisine kırmızıbiber, kabak ve ıspanak ilave ediyoruz. Kabak ve ıspanakları ilave etmeden önce isterseniz bir rondoda çekin isterseniz de küçük küçük doğrayın. Daha sonra üzerine yağını tuzunu ilave ediyoruz ve 10 dakika kadar kısık ateşte pişiriyoruz. Sizlere tavsiyemiz bol bol lifli besinler tüketin ve hareketsiz kalmayın böylece kabız olma ihtimaliniz azalır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46