Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.426,5900
 • EURO
  $0,8533
 • ALTIN
  $36.264,5300
 • BIST
  $166,1500
Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş

Bebeklerde Ek Gıdaya Geçiş

Bebekler için en sağlıklı besin anne sütüdür. Yeni doğan bebekler için sindirmesi en kolay besindir. Bebeklere ilk altı ay eğer annenin sütü var ise bir tek anne sütü verilmelidir. Bu zamanda bebeğin suya bile ihtiyacı yoktur. Altı aydan sonrasında ek gıdaya yavaş yavaş geçilmelidir. İlk zamanlar günde birkaç kez çay kaşığıyla bebeğe uygun yiyecekler tattırılarak […]

Bebekler için en sağlıklı besin anne sütüdür. Yeni doğan bebekler için sindirmesi en kolay besindir. Bebeklere ilk altı ay eğer annenin sütü var ise bir tek anne sütü verilmelidir. Bu zamanda bebeğin suya bile ihtiyacı yoktur. Altı aydan sonrasında ek gıdaya yavaş yavaş geçilmelidir. İlk zamanlar günde birkaç kez çay kaşığıyla bebeğe uygun yiyecekler tattırılarak tek besinin anne sütü olmadığı ona gösterilmelidir. Bebek ek gıdaya ve değişik tatlara alıştırılırken karnı aç olursa daha istekli bir halde yiyecektir. Eğer yavrunuz tattırdığınız meyve yada sebzeyi beğenmez ise kesinlikle ısrar etmemelisiniz. Bu süreçte bebek asla hiçbir besini yemeye zorlanmamalıdır. Aradan birkaç gün geçtikten sonrasında tekrardan vermeyi deneyebilirsiniz.

 

İlk zamanlarda ek gıdaya yoğurt sebze çorbası şeklinde gıdalarla başlayabilirsiniz. Yavrunuz altıncı ayı bitirdiğinde kırmızı et vermeye başlayabilirsiniz. Bebek dokuzuncu ayını bitirince artık tam olarak ek gıda şeklinde beslenebilir. Bebeğinizin sağlıklı olabilmesi için tertipli ve kafi beslemeli ek olarak iki yaşına kadar anne sütüyle beslemeye devam etmelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?