Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.722,6000
 • EURO
  $0,9842
 • ALTIN
  $37.196,6800
 • BIST
  $180,7900
Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin Hepimiz Einstein olması imkansız fakat mevcud potansiyelini de doğru beslenerek ve gereksinim duyan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on muhteşem besin. 1) Muz: Kuvvetli sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için oldukca […]

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Besin Beyin Besleyen Gidalar

Hepimiz Einstein olması imkansız fakat mevcud potansiyelini de doğru beslenerek ve gereksinim duyan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on muhteşem besin.

1) Muz: Kuvvetli sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için oldukca yararlı bir gıda. İçeriğindeki demir, enerji ve konsantrasyonu artırıyor.

3-4) Peynir&Ceviz: bilhassa sabah saatlerinde yenecek ceviz ve peynir ikilisi, beyin fonksiyonlarını güçlendiriyor.

5)  Yumurta: Sarısında bulunan kolin, beynin sinir iletimini artırarak, hafızayı güçlendiriyor.

6) Kırmızı et: Yağsız kırmızı et, tıpkı ıspanak benzer biçimde demir bakımından oldukça varlıklı.

7) Esmer pirinç: Diyetisyenlerin de ısrarla üstünde durduğu yararlı karmaşa karbonhidratlardan önde gelen esmer pirinç, beyin hücrelerini besliyor.

8) Süt: Bebeklerin anne sütü ile beslenmelerinin  sebebi de beyin hücrelerinin gelişimi olduğuna gore buradan sütün beyin fonksiyonları üstüne tesirini daha iyi anlarız.

9) D vitamini içeren her şey: Bilişsel fonksiyonların gelişmesi için sıhhatli dozlarda güneş ışığı almak kadar D vitamini içeren yiyecekler de tüketmek gerekiyor. Balık bu besinlerin başlangıcında geliyor.

10) Et, balık, yumurta, soya: Protein bombası bu gıdaları sabah saatlerinde tüketmek, beynimizin gün boyu zinde kalmasını sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?