Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda Herkes Einstein olamaz ama var olan potansiyelini de doğru beslenerek ve ihtiyacı olan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on mükemmel gıda. 1) Muz: Güçlü sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor. 2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için çok […]

Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

beyin besleyen gidalar Beyni Besleyip Hafızayı Güçlendiren 10 Gıda

Herkes Einstein olamaz ama var olan potansiyelini de doğru beslenerek ve ihtiyacı olan gıdaları tüketerek artırabilir… İşte sizlere zihninizi açacak on mükemmel gıda.

1) Muz: Güçlü sinirler için B vitaminine, zinde bir beyin içinse potasyuma ihtiyacımız var. Muz potasyum bakımından en iyi seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

2) Ispanak: Ispanak beyin fonksiyonları için çok faydalı bir besin. İçeriğindeki demir, enerji ve konsantrasyonu artırıyor.

3-4) Peynir&Ceviz: özellikle sabah saatlerinde yenecek ceviz ve peynir ikilisi, beyin fonksiyonlarını güçlendiriyor.

5)  Yumurta: Sarısında bulunan kolin, beynin sinir iletimini artırarak, hafızayı güçlendiriyor.

6) Kırmızı et: Yağsız kırmızı et, tıpkı ıspanak gibi demir bakımından oldukça zengin.

7) Esmer pirinç: Diyetisyenlerin de ısrarla üzerinde durduğu faydalı kompleks karbonhidratlardan biri olan esmer pirinç, beyin hücrelerini besliyor.

8) Süt: Bebeklerin anne sütü ile beslenmelerinin  nedeni de beyin hücrelerinin gelişimi olduğuna göre buradan sütün beyin fonksiyonları üzerine etkisini daha iyi anlarız.

9) D vitamini içeren her şey: Bilişsel fonksiyonların gelişmesi için sağlıklı dozlarda güneş ışığı almak kadar D vitamini içeren yiyecekler de tüketmek gerekiyor. Balık bu besinlerin başında geliyor.

10) Et, balık, yumurta, soya: Protein bombası bu gıdaları sabah saatlerinde tüketmek, beynimizin gün boyu zinde kalmasını sağlıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46