Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Buluğluk Döneminde En Sık Görülen Problemler Nedir? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.688,1900
 • EURO
  $0,9670
 • ALTIN
  $36.758,8100
 • BIST
  $178,7300
Buluğluk Döneminde En Sık Görülen Problemler Nedir?

Buluğluk Döneminde En Sık Görülen Problemler Nedir?

Buluğluk Döneminde En Sık Görülen Problemler Nedir? Buluğluk dönemine adım atan kişiler için sıkıntılı bir süreç başlamış bulunuyor. Devletimizde ki bireylerin belirli bir yaş aralıklarına geçildikleri anlarda hem davranışsal olarak hem de ruhsal anlamda bir ekip sorunlarda bununla beraber ortaya çıkabiliyor. Anne babalar için sorun teşkil eden erişkinlik periyodu 10-16 yaş aralığında gerçekleşirken kimi bireylerde daha erken […]

Buluğluk Döneminde En Sık Görülen Problemler Nedir?

Buluğluk dönemine adım atan kişiler için sıkıntılı bir süreç başlamış bulunuyor. Devletimizde ki bireylerin belirli bir yaş aralıklarına geçildikleri anlarda hem davranışsal olarak hem de ruhsal anlamda bir ekip sorunlarda bununla beraber ortaya çıkabiliyor. Anne babalar için sorun teşkil eden erişkinlik periyodu 10-16 yaş aralığında gerçekleşirken kimi bireylerde daha erken görüldüğü de olabiliyor. Davranışlar, tavırlar, duygu karmaşıklığı ve değişik halleri organik olarak anne babaları de zora sokmaktadır. Buluğluk dönemine basan gerek kızlar gerekse de erkekler için ailenin tutumu son aşama önemlidir. Şundan dolayı bu dönem içinde erkekler daha çok agresiflik gösterirken bayanlar ise daha içine kapanık ve duygusal tavırlar içinde olmaktadır. Bu şekilde durumlarda anne ve babalar derhal ürkü havasına bürünerek çocuklarını eve hapsetme eylemi içinde kendini zorunlu hissedebiliyor. Buluğluk döneminde ailelerin erişkinlik dönemine yeni girmiş olan çocuklarına karşı daha iyimser bir yaklaşım içinde olması icap ettiğini söylemek isteriz. Buluğluk periyodu sorunları bakıldığında aileler bu mevzuda daha dikkatli olursa ortada büyütülebilecek herhangi bir olay yaşanmayacaktır.

Adam ve Kızlarda ki Değişen Davranışlar

Buluğluk döneminde kızlar kendilerini daha olgun hissetmeye, makyaj halletmeye ve karşı cinse kendisini daha güzel gösterme uğraşı içinde olacaktır. Çevresi tarafınca almış olduğu her bir yoruma sıcak bakarken en küçük bir eleştiriye ise ters cevaplar verebilir. Adamların ise davranışlarında ki tutarsızlık ve hırçınlık hali erişkinlik dönemine girilmesi ile adım atar. bu zamanda her iki cinse karşı ebeveynlerin dikkatli olması gerekmektedir. yaklaşım olarak ne baskıcı nede basıbos bie tavır takınılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?