Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Buz Lazer Nedir ? Buz Lazer Icra eden Bölgeler Hakkında Bilgiler

Buz Lazer Nedir ? Buz Lazer Icra eden Bölgeler Hakkında Bilgiler

Buz Lazer Nedir ? Buz Lazer Icra eden Bölgeler Hakkında Bilgiler Lazer epilasyon şekilleri içinde gelişmiş teknolojisi yardımıyla en acısız ve konforlu olan buz lazer epilasyondur. Buz başlıklı lazer, Diyot, Alexandrite ve Nd:YAGlazer dalga boylarını tek bir başlıkta toplamıştır. Bu sayede buz lazer 3 dalga boylu lazer teknolojisi ile iş koşturmacasındadır. Dolayısıyla öteki lazer yöntemlerine […]

Buz Lazer Nedir ? Buz Lazer Icra eden Bölgeler Hakkında Bilgiler

Lazer epilasyon şekilleri içinde gelişmiş teknolojisi yardımıyla en acısız ve konforlu olan buz lazer epilasyondur. Buz başlıklı lazer, Diyot, Alexandrite ve Nd:YAGlazer dalga boylarını tek bir başlıkta toplamıştır. Bu sayede buz lazer 3 dalga boylu lazer teknolojisi ile iş koşturmacasındadır. Dolayısıyla öteki lazer yöntemlerine nazaran daha kalıcı bir etkiye haizdir. Günümüzde istenmeyen tüy ve kıllardan kurtulmanın en iyi ve ağrısız yolu gelişmiş teknolojisi ile buz lazer epilasyondur.

Son teknoloji buz lazer cihazları ile kıl kökündeki değişik yapılar hedef alınarak, istenmeyen kıllar için kati çözüm sağlanır. Günümüzdeki en konforlu ve iş bitirici epilasyon yöntemi olan buz lazerepilasyon, kısa sürede tedavi sağlar. Buz lazer öteki epilasyon türlerine nazaran oldukca daha geniş yüzeyleri hedef alır. Bu sayede her bir atışta oldukca daha çok kıl köküne müdahale edilebildiğinden dolayı seans sayısı da organik olarak azalmaktadır.Peki, buz lazer epilasyon iyi mi uygulanır?

Kullanılan yenilikçi teknoloji yardımıyla lazer ağrılarına son vererek, seans sürelerini neredeyse yarıya indiren, buz lazer, istenmeyen kılların tedavisinde konforu bir üst seviyeye çıkartmıştır. Günümüzde patentli ve onaylı olarak kullanılan 3 değişik buz lazer aleti bulunur.

  • Soprano Ice
  • Soprano Platinum
  • Soprano Titanium

Bu cihazlar Türkiye’nin en iyi buz lazer merkezleri bünyesinde, uzman kişiler tarafınca kullanılmaktadır. Etkili bir tedavi için kullanılan cihazın FDA onaylı olması oldukça önemlidir.

Kademeli ısıtma metodu yardımıyla kıl köklerini etkili bir halde tahrip eden buz lazer epilasyon, cilt üstünde oluşabilecek yanık riskini ortadan kaldırır. Buz lazer epilasyonda tedavi başlığı uygulama alanında ütü yapar benzer biçimde sürekli olarak hareket ettirilir. Bu sayede kıl kökü kademeli olarak ısıtılarak, tahrip edilmiş olur.

Kaç Seansta Verim Alınır?

Peki, bir seansta tüylerden kurtulmak mümkün mü? Buz lazer yöntemi ne kadar etkili olursa olsun vücutta bulunan kılların gelişim evreleri birbirinden farklıdır. Bu sebeple kalıcı bir çözüm için tek bir seans kafi değildir.

İstenmeyen tüyler için en konforlu ve rahat yöntem buz lazer olduğundan dolayı son dönemde ‘kimler buz lazer epilasyon yaptırabilir?’ sorusu merak edilenler arasındadır. Kıl gelişimi tamamlanmış ve 16 yaşından büyük olan her fert, buz lazer tedavisi yaptırabilir. Elbet ilk olarak uzman hekim tarafınca buz lazere engel oluşturabilecek herhangi bir rahatsızlığınızın olup olmadığı tespit edilmelidir.

Buz Lazer Epilasyon Seans Tutarları

Buz lazer epilasyon tutarları çeşitli faktörler göz önünde tutularak belirlenir. Fiyatlandırma kişinin kilo ve kıl yapısına nazaran değişkenlik göstermektedir. Ek olarak buz lazer merkezleri ve kliniklerine nazaran de fiyatlar değişebilir. Buz lazer epilasyon merkezleri tarafınca averaj bir fiyat aralığı belirtilmiş olsa da daha net bir data edinmek için muayene olmak gerekir.

Buz Lazer Epilasyonun Kaç Seans Uygulanması Gerekir?

Tüm vücut buz lazer seansları ortalama olarak 35 ile 40 dakika arasındadır. Etkili bir tedavi sağlanması bakımından uygulanacak olan seans sayısı ise kişinin kilo durumuna, kıl tipine nazaran değişkenlik göstermektedir.

Vücutta bulunan kıllar üç değişik evrede büyürler. Her kıl kökü birbirinden bağımsız ve değişik zamanlarda bu evrelerden geçtiklerinden dolayı seanslar bu evreleri baz alacak şekilde belirlenir. Epilasyon yalnız tüylerin etken olduğu dönemde tesir eder.

İki Seans Içinde Ne Kadar Süre Geçmeli?

Kıl gelişimi, gelişme, dinlenme ve dökülme evrelerinden oluşur. Epilasyonun kalıcı olarak tesir sağlayabilmesi için gelişme evresinde iken uygulanması gerekir. Sadece vücuttaki tüm kıllar aynı evrede gelişmezler. Buz lazer seans aralıkları, kişinin kıl tipine ve özelliklerine bağlı olarak uzman şahıs tarafınca belirlenir.

Buz Epilasyon Hangi Bölgelere Uygulanır?

Buz epilasyon hem bayanlar hem de erkekler için en ideal epilasyon yöntemidir. İstenmeyen tüylerden kurtulmanın en konforlu yolu olan buz lazer, vücudunuzda istemediğiniz ve hastalık duyduğunuz tüylerin bulunmuş olduğu her bölgeye rahatça uygulanabilir. Yüz, genital bölge, bacak, sırt en oldukca tercih edilen bölgelerken, kaş arası ya da kulak içi benzer biçimde bölgelere de buz lazer epilasyon uygulanabilmektedir.

Buz Lazer Erkekler İçin Uygun Mu?

Sağlıksal ya da güzel duyu sebeplerden dolayı epilasyonu yeğleyen adamların sayısı son yıllarda artış göstermiştir. Epilasyon şekilleri içinde erkekler için en uygun olanı buz lazer yöntemidir. Acı hissiyatını minimuma indiren buz lazer, ten rengi ya da kıl yoğunluğu fark etmeksizin etkili ve kalıcı bir tedavi sağlar.

Buz Lazer Epilasyon Kalıcı Tesir Eder Mi?

Birkaç yıl öncesine kadar kuvvetsiz ve açık renkli tüylere epilasyon uygulamak oldukça güçtü. Epilasyon başarısının artırılabilmesi için kıllar, haftalar öncesinden jiletle alınıp, güçlendirilmeye çalışılıyordu. Sadece gene de küçük tüylerle baş etmek için epilasyon kafi gelmiyordu. Günümüzde son teknoloji ile geliştirilen buz lazer yardımıyla bu sorun kökünden çözüldü. Buz başlıklı lazer, üç dalga boyu ile hem kalınca hem de ince tüyler için kalıcı çözüm sağlamaktadır. Vücudun neredeyse tüm bölgelerinde tesirini görmek mümkündür.

Buz Lazer Esnasında Ağrı Hissediliyor Mu?

En oldukca dört gözle beklenen konuların başlangıcında buz lazer ağrı verir mi gelmektedir. Epilasyon şekilleri içinde buz lazer, en ağrısız ve acısız olanıdır. Gelişmiş teknolojisi yardımıyla istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyen kişilere masaj konforu yaşatmaktadır. Ice teknolojisi ile buz lazer başlığı uygulama esnasında cildi rahatlatır ve serinletir. Cilt üstünde yanık ve kir oluşumu riski ortadan kaldırılmış olur.

Buz Lazer Epilasyonun İnsan Sağlığı İçin Herhangi Bir Ziyanı Var Mı?

Günümüze kadar buz lazer epilasyonun herhangi bir sıhhat sorununa yol açmış olduğu gözlemlenmemiştir. Buz başlıklı lazerin soğutucu özelliği yardımıyla ciltte kızarıklık ve tahriş benzer biçimde problemler en aza indirilir. Duyarlı bir cilt yapısına haiz kişilerde hafifçe bir kızarıklık meydana gelse bile bu durum birkaç gün içinde kendiliğinden geçer.

Buz Lazer Epilasyonda Ve Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?

Buz lazer uygulamasında ilk dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan nokta buz lazer merkezi seçimi yapmaktır. Isıtma işlemi esnasında cildin zarar görmemesi açısından alanında uzman kişilerle birlikte çalışılmalıdır. Epilasyon öncesi tüylerin cımbız ya da ağda ile alınmaması gerekir. Bu durum seans aralıkları içinde geçerlidir.

Buz lazer epilasyondan sonrasında dikkat edilmesi gerekenler ise cildin nemlendirilmesi ve güneşten korunmasıdır. Epilasyon sonrasında ve seans aralıklarında yüksek faktörlü bir güneş kremi kullanmaya itina gösterilmelidir. Ek olarak işlem sonrasında uzman kişinin talimatlarına nazaran hareket etmek oldukça önemlidir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46