Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Çocuklarda Havale Geçirme (Konvulsiyon) - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.683,3700
 • EURO
  $0,9399
 • ALTIN
  $36.092,4700
 • BIST
  $176,8400
Çocuklarda Havale Geçirme (Konvulsiyon)

Çocuklarda Havale Geçirme (Konvulsiyon)

Havale (Konvolziyon) bilhassa çocuk yaşta inşalarda oldukca sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Bilhassa yüksek ateş, suçiçeği, grip, bademcik iltihaplanması benzer şekilde durumlarda daha sık rastlanabilmektedir. Havale Emareleri Nedir Gözlerin tek bir noktaya doğru bakması, kaskatı kesilme, ağızda köpürme, idrar ve dışkı çıkarma, cildin belli yerlerinde morarmalar, bacakların ve yüzün titremesi, süratli nefes alıp verme, kol ve […]

Havale (Konvolziyon) bilhassa çocuk yaşta inşalarda oldukca sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Bilhassa yüksek ateş, suçiçeği, grip, bademcik iltihaplanması benzer şekilde durumlarda daha sık rastlanabilmektedir.

Havale Emareleri Nedir

Gözlerin tek bir noktaya doğru bakması, kaskatı kesilme, ağızda köpürme, idrar ve dışkı çıkarma, cildin belli yerlerinde morarmalar, bacakların ve yüzün titremesi, süratli nefes alıp verme, kol ve bacak kasılmaları benzer şekilde durumlar havale emareleri arasına girmektedir.

Havale Geçiren Çocuklarda İlk Yardım Iyi mi Olmalı

İlk olarak paniğe sakın yer vermeyin rahat olun ve çocuğun üstünde ki fazlalıkları çıkarın. Ondan sonrasında evladı yan çevirin böylece kustuğu zaman kusmuğunu yutamayacaktır. Bir diğeri en önemli husus ise dil ısırmasını engellemek için ağzının içine yumuşak bir bez parçası sıkıştırın. Çocuğun istemeden yapmış olduğu kasıntı hareketleri engellemeye çalışın ve son olarak havale geçirirken nefes almasını zorlaştıracak şeylerden kaçının. Havale 10 dakikadan fazla sürdüyse ve devam ediyorsa acil servisi arayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?