Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Çocuklarla İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.635,0600
 • EURO
  $0,9480
 • ALTIN
  $36.782,4400
 • BIST
  $175,4400
Çocuklarla İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Çocuklarla İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Çocuklarla İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler Çocukla kontakt kurarken dikkat etmeniz gereksinim duyulan birkaç husus vardır. Sözgelişi çocuğunuzun herhangi bir pozitif davranışında onu övmek davranışın pekişmesinde etkili olacaktır. Sözgelişi lafınızı dinlediğinde, oyuncaklarını topladığında yada başka bir pozitif davranışında ona bu yaptığının sizi ne kadar mutlu ettiğini açıklayın. Eğer pozitif davranışları artarsa onunla istediği bir şeyi […]

Çocuklarla İletişim Kurarken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Çocukla kontakt kurarken dikkat etmeniz gereksinim duyulan birkaç husus vardır. Sözgelişi çocuğunuzun herhangi bir pozitif davranışında onu övmek davranışın pekişmesinde etkili olacaktır. Sözgelişi lafınızı dinlediğinde, oyuncaklarını topladığında yada başka bir pozitif davranışında ona bu yaptığının sizi ne kadar mutlu ettiğini açıklayın. Eğer pozitif davranışları artarsa onunla istediği bir şeyi yapacağınızı istediği bir yere gideceğinizi ya da istediği bir oyuncak benzer halde şeyleri alacağınızı söyleyebilirsiniz.

 

Çocuğunuza ortak bir alanda yaşadığınızı ve evinizin uyulması gereksinim duyulan kuralları bulunduğunu güzel bir üslupla anlatın. Kuralları anlatırken yada onlara uymadığı takdirde çocukla tartışmayın. Hiçbir mevzuda çocukla münakaşaya girmemek sağlıklı kontakt kurmakta etkilidir. Yeri ulaştığında çocukla çocuk olun. Bundan asla çekinmeyin. Çocuğunuzla kontakt kuracağınız sırada sinirliyseniz o an kontakt kurmamaya çalışın zira bu şekilde kurmaya çalışılan hiçbir kontakt sağlıklı olmadığı benzer halde çocuğunuzla aranızdaki kontakt bağlarının kopmasına niçin olur.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?