Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Çocuklarla İletişim Nasıl Olmalıdır?

Çocuklarla İletişim Nasıl Olmalıdır?

Çocuklarla İletişim Nasıl Olmalıdır? Her anne baba çocuğuyla sağlıklı bir iletişim kurmak ister. Bazı anne babalar bunu başarırken bazıları ise başaramazlar. Çocukla iletişim kurmak anne baba olmanın doğurduğu en büyük sorumluluklardan biridir. Çocuklarınız ile iletişim kurarken onunla savaşmaya ve inatlaşmaya başlıyorsanız bu davranıştan hemen vazgeçin. Çünkü bu onu daha hırçın yapacak ve sözünüzü daha fazla […]

Çocuklarla İletişim Nasıl Olmalıdır?

Her anne baba çocuğuyla sağlıklı bir iletişim kurmak ister. Bazı anne babalar bunu başarırken bazıları ise başaramazlar. Çocukla iletişim kurmak anne baba olmanın doğurduğu en büyük sorumluluklardan biridir. Çocuklarınız ile iletişim kurarken onunla savaşmaya ve inatlaşmaya başlıyorsanız bu davranıştan hemen vazgeçin. Çünkü bu onu daha hırçın yapacak ve sözünüzü daha fazla dinlememesine yol açarak aranızdaki iletişim uçurumunu arttıracaktır.

 

Çocukla konuşurken eğer çocuk küçükse dizlerinizin üstüne çöküp onunla göz teması kurmalısınız. Konuşurken gözlerine bakarak sakin bir ses tonuyla konuşmalısınız. Bunu yaparken etrafınızda çocuğun dikkatini dağıtacak televizyon müzik gibi unsurların bulunmaması çocuğun dikkatinin sizin üzerinize toplanmasını sağlayacaktır. Çocuğunuza ne yapmaması gerektiği direktiflerini vermek yerine ne yapacağını söylemeniz daha sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlayacaktır. Mesela “ bağırma! “ demek yerine, “ alçak sesle konuşur musun?” demeyi deneyin. Daha olumlu sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46