Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Demir Eksikliğine Karşı Iyi Mi Beslenmeliyiz? - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.275,6300
 • EURO
  $1,2894
 • ALTIN
  $47.534,3700
 • BIST
  $184,9400
Demir Eksikliğine Karşı Iyi mi Beslenmeliyiz?

Demir Eksikliğine Karşı Iyi mi Beslenmeliyiz?

Demir Eksikliğine Karşı Iyi mi Beslenmeliyiz? Demir eksikliği birçok insanoğlunun ortak sorunudur. Daha oldukca hanımlarda görülen demir eksikliğinin başlıca sebebi demir içeren gıdaları yeteri kadar tüketmemektir. Zira vücudumuz tıpkı folik asit benzer halde demir de üretemez ve dışarıdan besinlerle vücuda alınması gerekir. Bilhassa gelişim aşamasındaki çocuklar, bebekler, hamile yada emziren annelerin dikkat etmesi gereksinim duyulan […]

Demir Eksikliğine Karşı Iyi mi Beslenmeliyiz?

Demir eksikliği birçok insanoğlunun ortak sorunudur. Daha oldukca hanımlarda görülen demir eksikliğinin başlıca sebebi demir içeren gıdaları yeteri kadar tüketmemektir. Zira vücudumuz tıpkı folik asit benzer halde demir de üretemez ve dışarıdan besinlerle vücuda alınması gerekir. Bilhassa gelişim aşamasındaki çocuklar, bebekler, hamile yada emziren annelerin dikkat etmesi gereksinim duyulan bir mineraldir.

 

Demir eksikliğiniz var ise vücudunuza aldığınız besinlere dikkat ederek bu probleminin üstesinden gelebilirsiniz.  Kuru meyveler demir bakımından zengindir. Her gün tertipli kuru meyve tüketebilirsiniz. Bunlar kayısı yada üzüm kurusu olabilir. Aynı şekilde kuru yemişlerde demir açısından oldukça zengindir. Kuru meyvelerle beraber tüketebilirsiniz. Eğer sizde demir eksikliğinden şikâyetçi iseniz kucak kucak kırmızı et tüketmenizi tavsiye ederiz. Balık, yumurta ve karaciğer benzer halde yiyecekler de demir bakımından oldukça zengindir. Demir içeren gıdaları tüketirken dikkat etmeniz gereksinim duyulan şey ise kalsiyum içeren yiyeceklerle beraber tüketmemeniz gerektiğidir. Zira kalsiyum demir mineralinin vücut tarafınca emilmesini ve yararlarını azaltır. Bunun önüne geçmek için demir içeren gıdaları tek başına tüketmelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?