Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Demir Eksikliğine Karşı Nasıl Beslenmeliyiz?

Demir Eksikliğine Karşı Nasıl Beslenmeliyiz?

Demir Eksikliğine Karşı Nasıl Beslenmeliyiz? Demir eksikliği birçok insanın ortak sorunudur. Daha çok kadınlarda görülen demir eksikliğinin başlıca nedeni demir içeren besinleri yeteri kadar tüketmemektir. Çünkü vücudumuz tıpkı folik asit gibi demir de üretemez ve dışarıdan besinlerle vücuda alınması gerekir. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar, bebekler, gebe veya emziren annelerin dikkat etmesi gereken bir mineraldir.   […]

Demir Eksikliğine Karşı Nasıl Beslenmeliyiz?

Demir eksikliği birçok insanın ortak sorunudur. Daha çok kadınlarda görülen demir eksikliğinin başlıca nedeni demir içeren besinleri yeteri kadar tüketmemektir. Çünkü vücudumuz tıpkı folik asit gibi demir de üretemez ve dışarıdan besinlerle vücuda alınması gerekir. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar, bebekler, gebe veya emziren annelerin dikkat etmesi gereken bir mineraldir.

 

Demir eksikliğiniz var ise vücudunuza aldığınız besinlere dikkat ederek bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.  Kuru meyveler demir bakımından zengindir. Her gün düzenli kuru meyve tüketebilirsiniz. Bunlar kayısı veya üzüm kurusu olabilir. Aynı şekilde kuru yemişlerde demir açısından oldukça zengindir. Kuru meyvelerle beraber tüketebilirsiniz. Eğer sizde demir eksikliğinden şikâyetçi iseniz bol bol kırmızı et tüketmenizi tavsiye ederiz. Balık, yumurta ve karaciğer gibi yiyecekler de demir bakımından oldukça zengindir. Demir içeren besinleri tüketirken dikkat etmeniz gereken şey ise kalsiyum içeren yiyeceklerle beraber tüketmemeniz gerektiğidir. Çünkü kalsiyum demir mineralinin vücut tarafından emilmesini ve yararlarını azaltır. Bunun önüne geçmek için demir içeren besinleri tek başına tüketmelisiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46