Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  7,6432
 • EURO
  8,9020
 • ALTIN
  456,07
 • BIST
  1,1643
Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir?

Diş ağrısı, diş problemi yaşayan inşaların çektiği en kötü acılardan biridir. Diş ağrısını gidermek için birçok yol bulunmaktadır. Eğer o an doktora gitme şansınız yoksa sizler için hazırladığımız bitkisel diş ağrısı giderme çözümlerini listeleyeceğiz.

Karanfil: Geçmişte günümüze kullanılan en iyi ağrı kesicilerden biri olan karanfil, içerisinde antiseptik öjenol barındırdığı için uyuşturucu etkisi göstermektedir. Aktarlarda satılan karanfil yağını bir pamuk ile ıslatıp ağrıya bölgeye bastırabilirsiniz.

Sarımsak: Uluslararası araştırmalarında desteklediği sarımsak içerisinde antibiyotik barındırdığından dolayı diş ağrılarını gidermede alternatif bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Evde ağrıyan dişinize uygulamak için ise; bir diş sarımsağı iyice macun kıvamına gelene kadar eziyoruz. Daha sonra ağrıya bölgeye 8-10 dakika kadar basıyoruz. Daha sonra ağzınızı yıkayabilirsiniz.

Zencefil ve kırmız biber: Zencefil ve kırmızı biberi birer çay kaşığı kadar bir karıştırma kabının içerisine alıyoruz. Daha sonra üzerine yeterince su ekliyoruz ve macun kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Daha sonra ağrıyan bölgeye uygulayabilirsiniz.151

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YORUM
2020-01-31 21:31:46