Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.250,2300
 • EURO
  $0,6326
 • ALTIN
  $33.196,8400
 • BIST
  $134,2200
Dış Gebelik Iyi mi Olur?

Dış Gebelik Iyi mi Olur?

Döllenen bir yumurtanın rahim haricinde bir yere yerleşmesiyle oluşan gebeliğe dış gebelik adı verilir. Eğer derhal fark edilip tedavi edilmezse büyük oranda ilk üç ayda anne ölümlerine sebep olabilir. Ektopik gebelik de denilen dış gebelikte döllenen yumurta çeşitli sebeplerden dolayı tüplerden rahime doğru gidişi tamamlayamaz ve tüplere yumurtalığa yada rahim haricinde herhangi bir yere yerleşir. […]

Döllenen bir yumurtanın rahim haricinde bir yere yerleşmesiyle oluşan gebeliğe dış gebelik adı verilir. Eğer derhal fark edilip tedavi edilmezse büyük oranda ilk üç ayda anne ölümlerine sebep olabilir. Ektopik gebelik de denilen dış gebelikte döllenen yumurta çeşitli sebeplerden dolayı tüplerden rahime doğru gidişi tamamlayamaz ve tüplere yumurtalığa yada rahim haricinde herhangi bir yere yerleşir. Fakat maalesef embriyonun rahim haricinde bir yerde yaşaması mümkün değildir. Bu yüzden derhal tedavi edilmeli ve hamilelik sonlandırılmalıdır.

 

Dış gebelik emareleri düzgüsel gebelikle birebir aynıdır. Anne adayında tane gecikmesi, meme hassasiyeti, mide bulantısı ve kusma şeklinde tüm hamilelik emarelerini yaşar. Aynı şekilde tüm idrar ve kan testleri pozitif çıkar. Bu yüzden düzgüsel gebelikle ayrılması oldukça zor olsa gerek. Yalnız tabip muayenesinde ultrason görüntüsü ile ya da doktorun isteyeceği kan testleriyle hormon düzeylerine bakılarak tespit edilebilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?