Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı? Anne ve baba adayları için önem arz eden konulardan biride doğum çantasıdır. Doğumdan önce mutlaka doğum çantasını hazırlamanız gerekmektedir. Doğuma ön hazırlık olarak evde öncelikle doğum çantasını hazırlamalıyız. Doğum çantası kolay taşınabilen ve size zorluk çıkartmayacak bir çanta olmalıdır. Bu bir orta boy valiz olabilir. Doğum Çantasının İçerisinde Bulunması Gerekenler Nelerdir? […]

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Anne ve baba adayları için önem arz eden konulardan biride doğum çantasıdır. Doğumdan önce mutlaka doğum çantasını hazırlamanız gerekmektedir. Doğuma ön hazırlık olarak evde öncelikle doğum çantasını hazırlamalıyız. Doğum çantası kolay taşınabilen ve size zorluk çıkartmayacak bir çanta olmalıdır. Bu bir orta boy valiz olabilir.

Doğum Çantasının İçerisinde Bulunması Gerekenler Nelerdir?

Anne için çantada öncelikle bulunması gerekenler;

2 adet pijama takımı, göğüs pedi, hijyenik ped, emzirme sütyeni ve kişisel bakım ürünleri, göğüs ucu koruyucuları vb.

Bebek için ise; en küçük boy bebek bezi, doğumdan sonra giymesi için tulum, ıslak mendil, battaniye ve çorap gibi ürünlerin öncelikli olarak bulunması faydalı olacaktır. Ayrıca çanta hazırlanmadan önce bebeğin tüm kıyafet ve eşyalarının yıkanıp ütülenerek sterilize edilmesi gerekmektedir. Böylece bebeğinizin hem hastane ortamından, hem de çevredeki insanlardan gelebilecek mikrop ve bakterilerden uzak durması sağlanacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46