Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Düzenli Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Düzenli Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Düzenli Su İçmenin Faydaları Nelerdir? Su şüphesiz tüm canlılar için en büyük yaşam kaynağıdır. Su tüketmeden hayat hiçbir canlı için mümkün değildir. Metabolizmamızın düzenli çalışması, sindirimimizin doğru bir şekilde olması ve diğer tüm yaşam fonksiyonlarını yerine getirebilmemiz için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Peki, suyun vücudumuza kattığı diğer faydalar neler?   Düzenli bir şekilde su içmek […]

Düzenli Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

Su şüphesiz tüm canlılar için en büyük yaşam kaynağıdır. Su tüketmeden hayat hiçbir canlı için mümkün değildir. Metabolizmamızın düzenli çalışması, sindirimimizin doğru bir şekilde olması ve diğer tüm yaşam fonksiyonlarını yerine getirebilmemiz için vücudumuzun suya ihtiyacı vardır. Peki, suyun vücudumuza kattığı diğer faydalar neler?

 

Düzenli bir şekilde su içmek tükürük bezlerini besleyerek yeterli tükürük üretmenizi sağlar bu da ağız kokusunu engeller. Hamilelikte de su tüketimi çok faydalıdır. Bebeğin gelişimini destekler ayrıca süt veren kadınların süt üretimini arttırır. Soğuk su içmek metabolizmayı hızlandırır ve kalori yakımını destekler. Uyandığınızda ılık veya sıcak su içmek bağırsakların çalışmasını destekler. Çok su içmek faydalı olduğu gibi zararları da vardır. Aşırı su tüketmek su zehirlenmelerine yol açabilir. Yine çok fazla su tüketmek böbrekleri yorar ve fonksiyonlarını etkiler. Sağlıklı bir vücut için günde 2 – 2,5 litre su içmek idealdir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46