Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri Erkek çocuklar amacıyla saç modellerinin alabros, subay tıraşı ve classic 3 numara ile sınırlı bulunduğu 90’lı yılları hatırlıyor musunuz? Neyse ki o günler geçmişte kaldı. Günümüzde, erkek çocuklar amacıyla yüzlerce değişik saç modeli var. Tabii bu kadar geniş yelpazedeki alternatif arasından ebeveynler olarak tercih yapmanız zor olabilir. İyi haber, bu […]

Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

erkek cocuk sac kesimi Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Erkek çocuklar amacıyla saç modellerinin alabros, subay tıraşı ve classic 3 numara ile sınırlı bulunduğu 90’lı yılları hatırlıyor musunuz? Neyse ki o günler geçmişte kaldı. Günümüzde, erkek çocuklar amacıyla yüzlerce değişik saç modeli var. Tabii bu kadar geniş yelpazedeki alternatif arasından ebeveynler olarak tercih yapmanız zor olabilir. İyi haber, bu hususta tek gereksiniminiz olan şey, size ilham olabilecek modellere göz atmak…

90’lı ve daha eski senelerde çocuk olan biriyseniz, o dönemlerde saç tıraşı olmanın havalı bir şey olmadığını hatırlıyorsunuzdur. Nitekim, yakışıp yakışmadığına bakılmaksızın, bütün erkek çocuklar alabros, subay tıraşı ya da 3 numara saç kesimiyle berberden çıkardı. Çünkü o senelerde havalı olmaktan ziyade, mühim olan saçın kısa kesilmiş olmasıydı. Neyse ki, o günlerden bu güne dek fazlası şey değişti. Artık, her erkek çocuğun yüz tarzına yakışan yüzlerce değişik modeli bulmak mümkün.

Anne ve babalar olarak hepimiz çocuğumuzun daha güzel ve havalı görünmesini istiyoruz. Yeni kıyafetler, ayakkabılar, şapka ve saatler… Ancak, iş saç tıraşına geldiği zaman birfazlasımuz baş karışıklığı yaşayabiliyoruz. Sayısız saç modeli arasında hangisinin çocuğumuza daha çok yakışacağı hususu tam bir ikilem. Çocuğunuzun saçını nasıl kestirmeniz gerektiği gerçekten düşündüğünüz kadar zor olmayabilir. Tek yapmanız gereken şey, değişik modellere göz atarak düşünce sahibi olmak. Sonrası, sizin ve oğlunuzun zevkine, berberinizin maharetine kalmış.

Son senesinin en havalı, trend erkek çocuk saç modellerini sahibi olan rehber niteliğinde bir yazı hazırladık. Yazının devamında, erkek çocuk saç tıraşına yönelik detaylı ipuçlarını bulacaksınız. Ayrıca, husus sonucunda onlarca değişik erkek çocuk saç kesim modellerinin bulunduğu bir galeri göreceksiniz. Hazırsanız bundan sonra başlayalım!

amerikan sac trasi Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Günümüzdeki erkek çocuk saç modellerinin fazlası Amerikan tıraşı olarak bilinen, yanlar ve arkanın daha kısa, ön ve üstün ise daha uzun bulunduğu saç tıraşı çevresinde şekilleniyor. Bu tür modeller, tamamıyla kısa saç istemeyenler amacıyla son derece ideal. Üst kısımda daha uzun saç olması çocuğunuzu güneşten korurken, yan ve arka bölgenin kısa olması ise tam bir rahatlık hissi sunar.

ust tarafi uzun sac Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Modellerin fazlası birbirine benzer olsa da işin püf noktası çocuğunuzun saçlarını doğru biçimde tarayıp stil kazandırmaktır. Dikdörtgen ve üçgen yüz hatlarına sahip çocuklar amacıyla saçın üst kısmının daha yapışık bulunduğu stiller uygunken, yuvarlak yüzlü çocuklar saçlarını dikebilir ya da kabarık bir biçim verebilir. Çünkü, saçı kabartmak ya da dikmek uzun olan yüzün daha da uzun görünmesine namacıyla olur.

cizgi izli sac trasi Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Son devresinin tanınmış modellerinden biri de yan kısımlara tıraş makinesi ile çizgi çekilmesi. Dünyaca ünlü çoğu futbolcunun bu modelde saç tıraşı olması, çizgili modelin trend olmasında faktör oldu. Genel olarak, yan ve arka taraftaki saçın kısa bulunduğu bölgelere yatay bir çizgi çekiliyor. Sayısı ve tam olarak nereye uygulanacağı size kalmış. Ne de olsa yaratıcılıkta sınır yok!

dik sacli tras Erkek Çocuğu Saç Kesim Modelleri

Ense alanı uzun olan saç modelleri geçen birkaç yıl süresince son derece popülerdi. Yanların tıraş makinesi ile kısaltıldığı bu modellerde, arka ve üst kısımlar makas ile kesilerek biçim veriliyor.

Fotoğraf eklemeleri yaparak erkek çocuk saç kesim modellerini ve husus ile ilgili detaylı öneriler paylaştık. Çocuğunuz amacıyla ideal olan modeli halen bulamadığınızı düşünüyorsanız bir de alttaki galeriye göz gezdirmenizde yarar var. Onlarca değişik tarzdaki model içersinde eminim çocuğunuza ideal bir stil bulacaksınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46