Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Gebelikte Sigara Kullanımı Ve Zararları - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $3.242,6500
 • EURO
  $1,2172
 • ALTIN
  $46.873,7400
 • BIST
  $183,0000
Gebelikte Sigara Kullanımı Ve Zararları

Gebelikte Sigara Kullanımı Ve Zararları

Günümüzde hanımefendilerin yarısı hamilelik döneminde sigara kullanıyor. Düzgüsel bir insana bile oldukça fazlaca ziyanı dokunan sigara, gebelik döneminde kullanıldığında bebeğe ciddi zararlar veriyor ve büyük seviyede bebek ölümlerine sebep oluyor. Sigaranın içinde bulunan nikotin, zift, karbon monoksit benzer şekilde ziyanı dokunan maddeler kana karışır. Annenin kanı göbek bağından plasentaya ulaşarak direk bebeğin kanına karışır ve […]

Günümüzde hanımefendilerin yarısı hamilelik döneminde sigara kullanıyor. Düzgüsel bir insana bile oldukça fazlaca ziyanı dokunan sigara, gebelik döneminde kullanıldığında bebeğe ciddi zararlar veriyor ve büyük seviyede bebek ölümlerine sebep oluyor. Sigaranın içinde bulunan nikotin, zift, karbon monoksit benzer şekilde ziyanı dokunan maddeler kana karışır. Annenin kanı göbek bağından plasentaya ulaşarak direk bebeğin kanına karışır ve bebekte ciddi zararlara niçin olur. Hamile hanımefendilerin yalnız sigara içmemesi değil sigara dumanı bulunan ortamlardan da uzak durması gerekir. Aksi halde bebeğe ulaşan ziyanı dokunan maddeler bebeğin gelişimini engeller ve hatta durdurarak anne karnında ölüme yada erken doğuma sebep olur.

 

Ek olarak hamilelikte sigara tüketen anne adaylarının bebeklerinde astım, bronşit, zatürre ve solunum sıkıntıları meydana gelmektedir. Gene anne karnında sigara dumanına maruz kalan bebeklerde ileriki dönemde öğrenme zorlukları ve zekâ geriliği benzer şekilde problemler ortaya çıkmaktadır. Bu ve bunun benzer şekilde esenlik sorunları ile karşılaşmamak için gebelik esnasında sigarayı bırakmak adına destek ve yardım almak sizin ve bebeğinizin sağlığı için oldukça ehemmiyet taşımaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?