Yeni Kadın❤️💛💙🖤Modası Kadına Dair Herşey

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi - Yeni Kadın Modası
Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

 • DOLAR
  $2.719,1700
 • EURO
  $0,9409
 • ALTIN
  $36.240,3600
 • BIST
  $179,7300
Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi İnsanlar yaşamları süresince vitamin ve minerallere gereksinim duyarlar. Bilhassa gebelik döneminde annenin vitamin ve minerallere olan ihtiyacı artar bu sebeple artık kendinden başka karnındaki minik canlınında bu vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bilhassa folik asit,demir ve D vitaminlerine gereksinim duyar. Şundan dolayı folik asit bebeğin sinir sisteminin gelişiminde büyük rol […]

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

İnsanlar yaşamları süresince vitamin ve minerallere gereksinim duyarlar. Bilhassa gebelik döneminde annenin vitamin ve minerallere olan ihtiyacı artar bu sebeple artık kendinden başka karnındaki minik canlınında bu vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Bilhassa folik asit,demir ve D vitaminlerine gereksinim duyar. Şundan dolayı folik asit bebeğin sinir sisteminin gelişiminde büyük rol oynar.Hamileliğin ilk üç ayında ne olursa olsun doktorlar tarafınca annenin ihtiyacı olup olmasına bakmaksızın anneye verilir.  Şundan dolayı folik asit vücutta depolanmaz ve dışarıdan takviye edilmesi gerekir.Bir fazlaca zaman hamilelik planlayan hanımlarda gebelikten üç ay ilkin alınmaya başlanması önerilir.

Bir diğeri önemli vitamin olan demir annenin alması gereksinim duyulan bir takviyedir. Şundan dolayı hamilelikte demir ihtiyacı artmaktadır.Annenin anemi olmasını engellemek ve bebeğe yeterince oksijen taşınmasını sağlamak için doktorun tavsiye etmiş olduğu süre süresince kullanılmalıdır.

Hamilelikte D vitamini de oldukça önemlidir bu sebeple bebeğin kemik ve diş sağlığının gelişiminde önemli bir rol oynar.Eğer annede tamamlanmamış ise dışarıdan bir takviye ile vücudun ihtiyacı karşılanır.Gıdalardan de alınabilen D vitamininden günde 15-20 dakika güneşlenerek de faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?