Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi İnsanlar yaşamları boyunca vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarlar. Özellikle gebelik döneminde annenin vitamin ve minerallere olan ihtiyacı artar çünkü artık kendinden başka karnındaki minik canlınında bu vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Özellikle folik asit,demir ve D vitaminlerine ihtiyaç duyar. Çünkü folik asit bebeğin sinir sisteminin gelişiminde büyük rol oynar.Hamileliğin ilk […]

Gebelikte Vitamin Ve Mineral Takviyesi

İnsanlar yaşamları boyunca vitamin ve minerallere ihtiyaç duyarlar. Özellikle gebelik döneminde annenin vitamin ve minerallere olan ihtiyacı artar çünkü artık kendinden başka karnındaki minik canlınında bu vitamin ve minerallere ihtiyacı vardır. Özellikle folik asit,demir ve D vitaminlerine ihtiyaç duyar. Çünkü folik asit bebeğin sinir sisteminin gelişiminde büyük rol oynar.Hamileliğin ilk üç ayında mutlaka doktorlar tarafından annenin ihtiyacı olup olmasına bakmaksızın anneye verilir.  Çünkü folik asit vücutta depolanmaz ve dışarıdan takviye edilmesi gerekir.Çoğu zaman hamilelik planlayan kadınlarda gebelikten üç ay önce alınmaya başlanması önerilir.

Bir diğer önemli vitamin olan demir annenin alması gereken bir takviyedir. Çünkü hamilelikte demir ihtiyacı artmaktadır.Annenin anemi olmasını engellemek ve bebeğe yeterince oksijen taşınmasını sağlamak için doktorun tavsiye ettiği süre boyunca kullanılmalıdır.

Hamilelikte D vitamini de oldukça önemlidir çünkü bebeğin kemik ve diş sağlığının gelişiminde önemli bir rol oynar.Eğer annede eksik ise dışarıdan bir takviye ile vücudun ihtiyacı karşılanır.Besinlerden de alınabilen D vitamininden günde 15-20 dakika güneşlenerek de faydalanabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46