Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Geometrik Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Geometrik Makyaj Nedir, Nasıl Uygulanır?

Geometrik makyaj ilk başta podyumda mankenlerin kullandığı daha sonra gün geçtikçe dünya genelinde yaygınlaşan, iddialı makyaj türlerinden biridir. Özellikle göz çevresine dikkat çeken makyaj, yüzün çeşitli yerlerinde bulunan kusurların kapatılması için fazlasıyla idealidir. Makyajın çok iddialı olması ve detaylara dikkat çekmesi nedeniyle, gündelik hayatınızda yapmak yerine ancak özel geceler için yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz. […]

Geometrik makyaj ilk başta podyumda mankenlerin kullandığı daha sonra gün geçtikçe dünya genelinde yaygınlaşan, iddialı makyaj türlerinden biridir. Özellikle göz çevresine dikkat çeken makyaj, yüzün çeşitli yerlerinde bulunan kusurların kapatılması için fazlasıyla idealidir.

Makyajın çok iddialı olması ve detaylara dikkat çekmesi nedeniyle, gündelik hayatınızda yapmak yerine ancak özel geceler için yapmayı tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Geometrik Makyaj Nasıl Yapılır?

Makyajın temeli, göz çevresini ele almaktadır. Göz çevresinde yoğunlaşan makyaj tonları daha sonra kademeli olarak yüzün geneline yayılarak, göz çevresinde oluşan geometrik görüntüleri yüzün tamamına yansıması sağlanmaktadır.

Bu sayede özellikle uzun yüz yapısına sahip kişilerin, makyaj sayesinde daha yuvarlak yüz görünümüne kavuşması sağlanmaktadır.

Makyajın Yapılışı

Öncelikte siyah göz kalemi ile gözlerin farklı noktaları öne çıkarılır. Göz kalemi kullanılırken göz kapağı kenarı yerine, göz kapaklarının üst kısmına odaklanmak suretiyle başlanmaktadır. Eyeliner kullanımı da, bu makyajın daha dikkat çekici olması için önemli makyaj malzemeleri arasındadır.

Kaş ve göz çevresini daha belirgin hale getirmek için yapacağınız makyajın, genel çene yapısını da yuvarlak hale getirmek için çalışma yapılmalıdır. Her ne kadar kendinizin de yapabileceği bir makyaj çeşidi olsa da, bu işin uzmanları tarafından yapılması yüz yapınızı olduğundan daha yuvarlak gösterecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46