Hoşgeldiniz
Sen daha önce hiç yazılamamış bir şiirin en güzel mısrası gibisin. Öyle gizlenmiş, kendine saklanmış, eşsiz.

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar? Cildimizi ve vücudumuzu güneşten gelen zararlı ışınlardan koruyan kremler güneş kremleridir. Günümüzde yaygınlaşan cilt kanseri güneşin yaydığı zararlı ışınlardan kaynaklanır. Güneş kremleri cilt bariyerini koruyarak cilt kanseri ve güneş yanığı gibi zararlardan etkilenmememizi sağlar. Cilt sağlığımızı korumak için üretilen güneş kremleri erken yaşlanmanın da önüne geçer. Güneş kremini düzenli […]

Güneş Kremi Nedir Ne İşe Yarar?

Cildimizi ve vücudumuzu güneşten gelen zararlı ışınlardan koruyan kremler güneş kremleridir. Günümüzde yaygınlaşan cilt kanseri güneşin yaydığı zararlı ışınlardan kaynaklanır. Güneş kremleri cilt bariyerini koruyarak cilt kanseri ve güneş yanığı gibi zararlardan etkilenmememizi sağlar.

Cilt sağlığımızı korumak için üretilen güneş kremleri erken yaşlanmanın da önüne geçer. Güneş kremini düzenli kullanan insanların ciltlerinin daha yavaş yaşlandığı görülmüştür. Ayrıca güneş altında uzun süre kalmak güneş yanıklarına yol açar. Güneş yanıkları ciltte soyulma, kızarıklık gibi zararlar verir. Bronzlaşmak isterken cilt kanseri riskiniz artabilir. Bunun önüne geçmek adına güneş kreminizi düzenli kullanmak sizin için faydalı olacaktır.

Güneş kremini mutlaka güneşe çıkmadan yaklaşık 10 dakika önce sürmelisiniz. Sürüp direk güneşe çıkarsanız güneş kreminin faydasını görmeyebilirsiniz. Yaz veya kış mevsimi olması fark etmeden sürekli güneş koruyucu kullanmalısınız. Bunların yanı sıra güneş kremlerinin etkisinin çok uzun sürmeyeceğini bilmelisiniz. Bunun için cildinize uygun bir güneş koruyucu seçip kullanırken her yarım saatte bir yenilemelisiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM
2020-01-31 21:31:46